Staré Mesto

Starostke bratislavského Starého Mesta Zuzane Aufrichtovej radia po novom aj dvaja poradcovia. V oblasti školstva je to Vladimír Dolinay, aktuálne petržalský miestny, bratislavský mestský a krajský poslanec a Marek Machata, poslanec ružinovského miestneho zastupiteľstva a poslanec Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Bratislava bude mať od polovice júna nové Námestie Tomáša G. Masaryka. Pomenovanie po zakladateľovi a prvom prezidentovi Československej republiky bude niesť časť Vajanského nábrežia pred budovou Slovenského národného múzea (SNM), kde stojí socha tohto prezidenta a pamätník československej štátnosti.

Festival organizovaný v spolupráci s Japan Foundation ponúkne štyri súčasné filmy, ktoré odrážajú rôznorodé aspekty života Japoncov od zábavy, animovaného fantasy cez drámu až po horor. Všetky projekcie sa budú konať v Kine Lumiére, vstup je zadarmo.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.