Ružinov

Namiesto bielej či počmáranej steny majú na fasáde svojho bytového domu krásne maľby. Jedna z obyvateliek Jašíkovej ulice v bratislavskom Ružinove sa na sociálnej sieti pochválila fotografiami aktuálneho výzoru vonkajších stien ich domu. Zverili ich do rúk profesionálnym grafiťákom a treba uznať, že ich výsledné dielo je naozaj pôsobivé až dokonalé!

Bratislavský Ružinov začína s obstarávaním územného plánu zóny (ÚPZ) Zlaté piesky, konkrétne pre lokalitu záhradkárskej osady Mokráň záhon. Ide o územie s rozlohou 26,2 hektára, ktoré je funkčne určené pre záhrady a záhradkárske a chatové oblasti, kde však pribúdajú čierne stavby často využívané na trvalé bývanie.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.