Ružinov

V uplynulých dňoch došlo k zmene dopravného značenia na Sabinovskej ulici a to v úseku vedúcemu súbežne so Štrkoveckým jazerom. Kým doteraz bola pri vjazde značka Zákaz vjazdu nákladných automobilov, tak od 16.9. bola vymenená za dopravnú značku Zákaz zastavenia. Vodičom, ktorí ju nerešpektovali, dnes mestská polícia dávala na zaparkované autá mechanické zabezpečovacie zariadenia, teda tzv. papuče.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

K nešťastnej udalosti došlo dnes večer na koľajniciach v bratislavskom Ružinove, kde vlak zachytil chodca. V dôsledku nehody boli načas odklonené niektoré linky MHD, železničné priecestia na Ivanskej a Vrakunskej ceste však boli neprejazdné aj pre osobné automobily.

Asi 180 predajných miest a 50 predajcov zo štyroch krajín ponúkne najväčšia predajná výstava exotických zvierat Faunia, ktorá svoje brány pre verejnosť otvorí v nedeľu 15. septembra v Dome kultúry Ružinov. Návštevníci budú môcť obdivovať vystavené hady, krokodíly, jašterice, ryby či iné exotické zvieratá.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.