Ružinov

Naozaj zaujímavé pohľady. Ako sme vás už včera informovali, budovanie novej autobusovej stanice Nivy napreduje a popri nej vyrástla aj 125 metrov vysoká administratívna budova Nivy Tower. Pozrite si fotografie a videá, aký výhľad sa vám naskytne, ak vyjdete na 25. z jej 26 poschodí.

Ľudia, ktorí sa dnes išli poprechádzať ku Štrkoveckému jazeru nechceli veriť vlastným očiam - na vode plávalo pár labutí. Posledná labutia rodinka tu veru nemala šťastný život, keď postupne zahynula samička, jej dve mláďatá, ale napokon neprežilo ani to posledné - tretie, hoci sa oň po presťahovaní starali pracovníci ochrany zvierat. Snáď čaká na nové labute lepší osud, čo bude do značnej miery záležať aj na nás - ľuďoch...

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.