Ružinov

Pri príležitostí osláv Medzinárodného dňa Zeme si pre Ružinovčanov pripravila MČ Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov už v poradí 8. ročník komunitného podujatia pod názvom Deň Zeme.

Developerovi projektu PRIMA PARK II sa nepáči postup starostu Ružinova Martina Chrena a dvoch poslancov. Preto dal podnet na prokuratúru, aby preverila ich postup. Martin Chren trvá na svojom a argumentuje dodržiavaním zákona. Odkazuje, že sa nenechá nikým zastrašiť. Developer zase tvrdí, že stavebný zákon by mal platiť pre každého.

  • Samospráva
  • 05.04.2019 14:40

Starostu Chrena napadol devoloper na prokuratúre

0 0

Starosta Ružinova Martin Chren má opletačky s prokuratúrou, tá preveruje úradný postup. A preveruje nielen jeho, ale aj ružinovskú mestskú poslankyňu Janku Poláčikovú a poslanca Ružinova Petra Hercega. Dôvod? Developerovi Prima Parku II. sa nepáči ich postup.

Fascinujúce a obdivuhodné! V Bratislave existuje skvelá partia ľudí, ktorí sa dobrovoľne a vo svojom voľnom čase venujú kavernám – opevneniam z prvej svetovej vojny. Doslova mnohé vyhrabávali spod zeme, aby ich históriu a útrobami mohli sprevádzať verejnosť. Tento víkend sme s nimi prešli dve dúbravské kaverny.

Mám v ruke horúci zemiak, uznal primátor Matúš Vallo, keď pred pár dňami informoval o návrhu parkovacej politiky v hlavnom meste. Isté je, že nebude vyhovovať všetkým, tak ako je jasné, že Bratislava mala mať schválenú parkovaciu politiku už pred 10 či 15 rokmi.

Na začiatku bola sťažnosť našej čitateľky Kataríny, ktorú cestou do práce na bratislavských Kramároch deň čo deň rozčuľuje nelegálna skládka odpadu. Nachádza sa na frekventovanej Stromovej ulici pri zastávke MHD Magurská, kadiaľ denne prechádzajú desiatky pacientov, zamestnancov nemocníc, rodičov s deťmi... Keď sme začali podnet preverovať, vysvitlo, že kauza je oveľa väčšia.

„Na Bosákovej resp. Farského ulici priamo za zastávkou električky sú aktuálne začaté stavebné/výkopové práce, o ktorých sa zatiaľ nedajú nájsť žiadne konkrétne informácie,“ napísal nám do redakcie čitateľ Ján Kurt. My sme sa na to pozreli bližšie.

Návrh parkovacej politiky Matúša Valla vzbudil vášne. Bratislavský primátor Matúš Vallo však upokojuje a tvrdí, že rezidentská parkovacia politika sa bude spúšťať postupne od roku 2020. Navyše argumentuje dvojnásobným nárastom vozidiel od roku 2004 v hlavnom meste. Číslo je šokujúce!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.