Ružinov

Po novom sa už o odhŕňanie chodníkov musí zo zákona postarať samospráva. Teda mestské časti a magistrát podľa toho, kto má danú komunikáciu v správe. Ako sme sa dnes mohli presvedčiť, sneženie dalo úradom, ktoré nemajú dostatok ľudí, poriadne zabrať.

Muža v bezvedomí spozorovala popoludní kynologická hliadka bratislavskej mestskej polície, ktorá mala na starosti verejný poriadok v Ružinove. Muž ležal na zemi neďaleko zastávky mestskej hromadnej dopravy na Majerskej ulici.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.