Ružinov

V predvečer Sviatku všetkých svätých, teda 31. októbra síce na Slovensku oficiálne neoslavujeme Halloween, ale ľudia chodia už v tento deň vo veľkom počte na cintoríny, kde zapaľujú sviečky symbolizujúce život večný, nesmrteľnosť duší či jednoducho spomienku na našich zosnulých blízkych. Výnimkou nie je ani Martinský cintorín nachádzajúci sa na území Ružinova.

Chcete dať oblečeniu druhú šancu a zároveň pomôcť dobrej veci? Mestská časť Ružinov a Cultus Ružinov pozývajú Bratislavčanov na prvý ročník Ružinovského sekáčika, ktorý sa koná v nedeľu 18. novembra 2018 v Dome kultúry Ružinov.

V týchto dňoch Miestnym úradom Bratislava-Ružinov vysúťažený obstarávateľ osadil na Štrkoveckom jazere nový umelý ostrovček pre hniezdenie vtáctva na vode. Zároveň aj zlikvidoval poškodený ostrovček z roku 1998. V septembri miestny úrad vyhlásil verejné obstarávanie na jeho výrobu a osadenie.

  • Život v meste
  • 27.10.2018 17:00

Ružinov pozná ďalšie svoje osobnosti

0 0

Bratislavský Ružinov pozná ďalšie svoje osobnosti. Sú nimi Pavol Štofko z oblasti stavebníctva, Miro Gregor za prácu v oblasti fotografie a vytvorenie viacerých kníh a publikácií, Marta Hlavatá za vzdelávanie, Juraj Jartim za šírenie slovenskej kultúry v zahraničí a Bernadeta Staňová za dlhoročnú prácu pre ťažko chorých ľudí a ľudí bez domova. Ocenení si prevzali tento týždeň plaketu, listinu a zapísali sa do pamätnej knihy mestskej časti.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.