Ružinov

Napriek tomu, že miestne zastupiteľstvo ešte vlani schválilo odkúpenie bývalej radnice v Prievoze v bratislavskom Ružinove za 400.000 eur, ku kúpe budovy zatiaľ neprišlo a je otázne, či a kedy by sa to mohlo stať. Dôvodom sú najmä dva súdne spory, ktoré nie sú stále vyriešené.

Pravidelné Burzy starožitností odštartovali na parkovisku pri trhovisku na Miletičovej ulici ešte v júli a odvtedy sa konajú každú druhú nedeľu. Aj dnes tu ponúkajú v čase od 10,00 h ráno až do 18,00 h večer rôzne starodávne kusy nábytku, šijacie stroje umelecké predmety, ozdoby, meče či angličáky. Otvorený je aj stánok s občerstvením...

Príbeh malých labutí zo Štrkoveckého jazera, ktoré sledovali stovky Bratislavčanov, bohužiaľ skončil. Dospelosti sa nedožila ani posledná malá labuť menom Pipo, ktorá bola po uhynutí sestry Luny spolu s otcom prevezená najprv do karantény a potom na iné jazero. Tam sa k nim pridala iná malá labuť a vyzeralo to na happyend. Žiaľ, obe mláďatá postihol smutný koniec.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.