Petržalka

„Koncom mája sme mali stále nepokosené trávnaté plochy prerastené burinou z vlaňajšieho „výsevu“. V   našom vnútrobloku/dvore Haanova 11 - 21 je tráva prerastená do pol kolien, v nej burina do pol pása,  po nedávnych dažďoch už aj pováľaná - začína zahnívať pri koreňoch. Medzičasom už dozreté buriny sa opäť vysemeňujú a „zakladajú novú úrodu,“ posťažoval sa nám čitateľ z Petržalky.

Hoci je park národnou kultúrnou pamiatkou, je v čoraz biednejšom stave. Do konca roka tu treba vyrúbať 85 stromov bez možnosti nahradiť ich novými, 117 má ťažké poškodenie, väčšina potrebuje odborný orez. Všetky zverokruhy, amfiteáter, mobiliár dlhodobo chátrajú. Sedáky a operadlá sú prehnité alebo úplne chýbajú, dlažba je rozpadnutá, toalety sú nefunkčné a zateká do nich, celá fontána i zalievanie potrebuje repasovať potrubie.

  • Petržalka
  • 08.06.2019 10:45

Kradnú labutiam na Draždiaku vajcia?

0 0

„Mám informáciu, že sa na malom aj veľkom Dražiadku kradnú labutiam vajcia. Má ísť o dvoch mužov a jedno dievča. Som z toho zhrozená. Môžete o tom napísať, aby boli ľudia všímavejší?“ napísala nám do redakcie čitateľka.

Stovky ulíc v Bratislave sú pomenované po významných ľuďoch, o ktorých mnohí z nás nemajú ani tušenie. Napríklad v Karlovej Vsi nájdete Segnerovu ulicu. Viete, po kom je pomenovaná a čo má tento človek spoločné s naším hlavným mestom?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.