Petržalka

(pr) Rozhovor s petržalským aktivistom, kandidátom na starostu a mestského poslanca Miroslavom Dragunom. Medzi priority možného budúceho starostu je podpora petržalských rodín, seniorov, záchrana Sadu Janka Kráľa.

Po tohtoročných jesenných komunálnych voľbách bude mať bratislavská Petržalka nového starostu. Jej súčasný starosta Vladimír Bajan nebude už tento post obhajovať a po piatich volebných obdobiach, s prestávkou, končí na čele najväčšej bratislavskej mestskej časti.

Takmer 1,5-kilometrový úsek opravenej protipovodňovej hrádze medzi Petržalkou a Čunovom v pondelok odovzdali oficiálne do používania. Výmenu asfaltového povrchu na petržalskej hrádzi zrealizoval Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) počas augusta.

  • Aktuality
  • 10.09.2018 00:00

Klimatická dohoda pre Bratislavu

0 0

(pr) Bratislavu opäť zaskočila sila prívalových dažďov. Zatopené cesty, podjazdy aj suterény budov sú varovným prstom pre nás komunálnych politikov. Zhoda na prijatí opatrení súvisiacich s klimatickými zmenami by mala byť našou absolútnou prioritou. Vlani sme preto s odborným tímom Mladej Petržalky navštívili Kodaň, ktorá už takéto opatrenia prijala.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.