Bratislava

Dochádza v bratislavských mestských lesoch pod novým vedením k rozhadzovaniu peňazí? Do redakcií i komunálnym politikom prišiel mail podpísaný "Janom Novakom", ktorý hovorí o "nehoráznom plytvaní peniazmi." Na zverejnené čísla sa rozhodol zareagovať priamo riaditeľ organizácie Mestské lesy v Bratislave Matej Dobšovič.

(pr) Zúčastňujte sa ako predajca rôznych prezentácií, výstav a workshopov? Kvalitnú prezentáciu môže podčiarknuť mnoho detailov, z ktorých najviditeľnejší môže byť práve výstavný stánok. Je veľmi dôležité, aby vás bolo vidieť, preto stavte na stánky, ktoré vás odlíšia od ostatných a poskytnú vám konkurenčnú výhodu.

Jednou z aktuálnych priorít hlavného mesta je vytvoriť pre Bratislavčanov miesto, ktoré im umožní mať Dunaj na dosah. Nábrežia majú potenciál, ktorý zatiaľ naplno využitý nie je. V relácii Hlavné mesto na Tablet TV to deklaroval primátor Matúš Vallo.

Na Miestnom úrade vo Vajnoroch mali včera zaujímavú návštevu. Na starom Trabante z roku 1967 sem prišli cestovatelia z Holíča na Záhorí a to otec Dušan Frndalovics so svojím synom. Tí sa pred tromi rokmi rozhodli, že postupne prejdú všetky mestá a obce na Slovensku a tak ste ich aj vy mohli niekde stretnúť, nakoľko sa akurát nachádzajú na území Bratislavského kraja.

Na sociálnych sieťach sa začala šíriť a vo veľkom komentovať fotografia pochádzajúca z dielne dánskeho architektonického štúdia Adept, ktoré vypracovalo vizualizáciu ako by podľa nich mohol v budúcnosti vyzerať priestor, kde sa v súčasnosti nachádza Istropolis a jedna výšková budova, ktorá pôvodne patrila odborárom. Fotka bola vraj zverejnená omylom a už ju z Facebooku stiahli. Stihla však vyvolať poriadne vášne!

Na svoju jazdu medzi obcami Dubodiel a Čuklasovce v trenčianskom okrese asi nikdy nezabudne 33-ročný Martin z Bratislavy, ktorý sa spolu so spolujazdkyňou viezol vo vozidle zn. Opel Corsa, keď na mokrej vozovke dostal šmyk, vyletel z cesty a jeho auto skončilo prevrátené na streche a aby toho nebolo málo, tak do kabíny sa mu cez predné dvere vnikla kovová tyč zo zábradlia mosta...

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.