Karlova Ves

V mestskej časti Karlova Ves vydávajú každý rok kalendár, v ktorom sú fotografie od obyvateľov urobené na jej území. Rovnaký zámer majú aj pre rok 2019 a práve preto ľudí oficiálne aj prostredníctvom sociálnych sietí vyzvali, aby im posielali svoje snímky, na ktorých bude "Karlovka". Aj vy máte ešte šancu mať svoj záber v kalendári - stačí, ak ho pošlete na príslušné miesto do konca augusta.

Ako sme vás už informovali, v bratislavskej ZOO sa 13. júla narodilo mláďatko leoparda cejlónskeho. Jeho prvé verejné fotografie uzreli svetlo sveta 13. augusta, keď podstúpil veterinárnu prehliadku. Návštevníci ho doteraz mohli sledovať len na monitore, no v týchto dňoch už môžete priamo vidieť, ako si malá šelma užíva prvé týždne života.

Dominantou Mlynskej doliny nepochybne je výšková budova Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Dokončili ju v roku 1975 a s výškou 108 metrov bola dlho najvyššou stavbou v bývalom Československu, ale už niekoľko rokov je objekt prázdny a uzavretý. Výnimkou bola až súťaž hasišov v behu do schodov, ktorá sa tu pred pár dňami uskutočnila a pri tej príležitosti vznikli zaujímavé zábery na okolitú panorámu Bratislavy...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.