Karlova Ves

AKTUALIZOVANÉ Už druhýkrát v priebehu dneška prestali do Karlovej Vsi premávať električky. Najnovšie je dôvodom vykoľajenie jednej z nich (na fotografii) na Molecovej. Výluka trvala celé hodiny. Pre poškodenie trolejového vedenia a zberača bols zastavená električková doprava do Karlovej Vsi aj doobeda, na chvíľu ju obnovili.

„V rámci predvolebnej kampane mestská časť medzi úspechy zaradila aj to, že nedovolila ´nabehnúť developerom s bagrami a žeriavmi´ do Karlovej Vsi. Medzi škôlkou a domom na Gabčíkovej ulici však jeden žeriav stojí - vyrástol tam apartmánový dom, takže do extrémne zahustenej dopravy pribudnú ďalšie autá,“ upozornila čitateľka Katarína.

Pri rekonštrukcii Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave došlo k zdržaniu niektorých plánovaných prác. Stalo sa tak po odkopaní koľajového spodku z dôvodu existencie nových inžinierskych sietí v trati, ktorých správcovia nie sú známi.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.