Bratislava

  • Polícia
  • 22.02.2001 09:00

Správy z podsvetia 04/2001

0 0

NA DVOJKRÍŽNEJ ULICI na železničnej stanici pri zastávke MHD napadli 21-ročného mladíka, ktorý vystúpil z autobusu, piati páchatelia. Chceli mu vytrhnúť obal s dokladmi a olúpiť ho o peniaze. Keďže sa bránil, bodli ho neznámym predmetom do krku, hrudníka i do hlavy. Keď po údere do hlavy upadol do bezvedomia, vzali mu, čo chceli a ušli. Kriminalisti z OR PZ Bratislava 2 získali dostatok dôkazov, aby vyšetrovateľ mohol obviniť z lúpeže aspoň jedného z páchateľov. Je ním 22-ročný Rudolf O. z Medzijarkov.

Minulý týždeň sa v našej poradni zastavil veľmi rozčúlený spotrebiteľ. Chcel vedieť ako má splniť svoju povinnosť - zaplatiť dlh vo výške pár desiatok halierov veľkej stavebnej sporiteľni. V opačnom prípade mu hrozila platená upomienka vo výške 529 Sk.

  • Šport
  • 22.02.2001 09:00

Môžete si vybrať

0 0

Správa telovýchovných a rekreačných zariadení Bratislavy (STaRZ) pripravila aj na tento rok niekoľko zaujímavých podujatí pre Bratislavčanov.

  • Zdravie a životný štýl
  • 22.02.2001 09:00

Pozvánka na prázdniny

0 0

Zima síce snehovou nádielkou nepotešila, ale keď nebol sneh, dalo sa vyšantiť aspoň na ľade. A nielen dalo. Správa televýchovných a rekreačných zariadení Bratislavy (STaRZ) pripravila na jarné prázdniny (5.-9. marca) niekoľko termínov pre žiakov a študentov, v ktorých si môžu vyskúšať svoje umenie na korčuliach.

  • Kultúra
  • 22.02.2001 09:00

Chlapci lepší ako dievčatá

0 0

Študenti slovenských stredných škôl súťažili v nedávnom 1. ročníku basketbalového Sprite Cupu 2000/2001, v ktorom išlo nielen o hlavnú cenu (10 tisíc korún pre školu), ale aj o účasť na medzinárodných majstrovstvách stredných škôl v Turecku.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.