Bratislava

  • Doprava
  • 07.10.1999 09:00

Viedeň pomôže s dopravou

0 0

Doprava v Bratislave, znečisťovanie životného prostredia a vzájomná podpora spoločných projektov boli témami nedávneho pracovného stretnutia predstaviteľov Bratislavy a Viedne.

  • Kultúra
  • 07.10.1999 09:00

Kontakt medzi školami sa zintenzívni

0 0

Pred niekoľkými dňami podpísal prezident Viedenských mestských škôl Kurt Scholz a vedúci krajskej školskej správy Branislav Longauer Memorandum o vzdelávaní, ktoré by malo zintenzívniť vzájomný kontakt Rakúska a Slovenska v oblasti školstva.

Nejeden Bratislavčan si určite všimol, že len čo sa niekde objaví čerstvo natretá fasáda domu alebo múr, po pár dňoch sa na nej skvejú sprejové výtvory pouličných „umelcov“. Graffity, ako sa táto forma zábavy nazýva, sa v poslednom čase stáva vážnym problémom, ktorý robí vrásky na čele mnohým starostom a primátorom. Bratislavčanov sme sa preto spýtali, aký majú vzťah k tomuto spôsobu „skrášľovania“ mesta.

  • Život v meste
  • 07.10.1999 09:00

Zmerajte si tlak v Primaciálnom paláci

0 0

V pondelok 4. októbra začala v priestoroch Primaciálneho paláca svoju činnosť Floraporadňa. Každý pondelok a stredu medzi 14. a 17. hodinou bude k dispozícii všetkým záujemcom každého veku, ktorým nie je ľahostajné vlastné zdravie.

Dobudovanie električkovej trate do Petržalky je obrovský projekt, ktorý patrí medzi priority hlavného mesta. Významným medzníkom v projekte je získanie rozhodnutia o umiestnení stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 2. Časť Bosákova ul. – Janíkov dvor, ktoré hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad MČ Petržalka.

Ľudia, ktorí už nevládzu čeliť nástrahám dnešného drsného sveta, sa niekedy rozhodnú siahnuť si na život. Jedným zo spôsobov, ako to urobia, je i samovražda na koľajniciach pod kolesami vlaku. Ako však takáto situácia ovplyvní život človeka na druhej strane, ktorý sedí na mieste rušňovodiča? Opýtali sme sa Romana Kusého, riaditeľa odboru inšpekcie a kontroly Železničnej spoločnosti Slovensko .

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.