Bratislava

  • Výstavba
  • 22.02.2001 09:00

Ďalšia pôžička na stavbu diaľnic

0 0

Slovensko si plánuje z Európskej investične banky (EIB) zobrať pôžičku na výstavbu úseku diaľnice D 61 v úseku Viedenská cesta - Prístavný most. Nový úver sa použije na prefinancovanie stavebných prác, čím sa zvýšia finančné prostriedky na výstavbu diaľnic v roku 2001.

  • Doprava
  • 22.02.2001 09:00

Štrajk nebude

0 0

Vedenie Dopravného podniku Bratislavy a magistrátu mesta sa napokon dohodlo s vodičmi MHD a odvrátili tak hrozbu štrajku. Vedenie DPB súhlasilo s plošným štvorpercentným nárastom miezd pre všetkých zamestnancov podniku.

  • Výstavba
  • 22.02.2001 09:00

O Most Košická má záujem 12 spoločností

0 0

Ako nedávno oznámili predstavitelia spoločnosti Metro, a. s., výstavba piateho bratislavského mosta Košická bude financovaná z prostriedkov štátneho rozpočtu v objeme 1,8 miliardy korún a z už schváleného úveru od Európskej investičnej banky v rovnakej výške. Celkové náklady tak dosiahnu 3,6 miliardy korún a preklenovací úver na začatie prác vo výške 600 miliónov korún poskytne Všeobecná úverová banka.

  • Samospráva
  • 22.02.2001 09:00

Hľadajú peniaze na spaľovňu

0 0

Hlavné mesto Bratislava má záujem získať z fondov Európskej únie ISPA zhruba 5-6 miliónov EURO na časť projektu rekonštrukcie spaľovne komunálneho odpadu.

  • Zdravie a životný štýl
  • 22.02.2001 09:00

Vážení čitatelia, nič netrvá večne

0 0

Platí to aj o príbehoch Chlapcov z Dunajskej ulice, ktoré pre vás dva a pol roka písal Július Satinský. Okamžite sa stali neodmysliteľnou súčasťou týchto novín a pre mnohých čitateľov boli ich najobľúbenejšou rubrikou.

Pred časom sa v médiách objavila informácia, že Bratislava sa chce spolu s Viedňou uchádzať o usporiadanie letnej olympiády v roku 2012 alebo 2016. O vzniku tejto myšlienky sme sa pozhovárali s bratislavským primátorom Jozefom MORAVČÍKOM.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.