Doprava

  • Doprava
  • 22.04.1999 09:00

Skomplikovala oprava mosta život v meste?

0 0

Oprava Prístavného mosta, ktorú si vyžiadalo poškodenie jednej jeho časti, spôsobila uzatvorenie niektorých výstupných vetiev a obmedzenie premávky po tomto bratislavskom moste. Zaujímalo nás, do akej miery obmedzenie premávky na Prístavnom moste skomplikovalo Bratislavčanom život.

  • Doprava
  • 22.04.1999 09:00

Kolóny áut ešte viac narástli

0 0

Od začiatku prác na oprave Prístav­ného mosta ešte viac narástli dopravné zápchy, ktoré sú charakteristické pre rannú a popoludňajšiu špičku v uliciach mesta.

V rámci diskusií o nedávno schvaľovanom rozpočte mestskej časti na tento rok sa najviac iskrilo medzi zástancami dopravných stavieb a tými poslancami, ktorí podporovali výraznejší vstup samosprávy do bytovej výstavby pre mladé rodiny.

Pred niekoľkými týždňami sa na telese Prístavného mostu v smere do Slovnaftu, pri benzínovej pumpe Jurki, objavila záhadne vyzerajúca štrbina. Akoby z mostu po zemetrasení vypadol kus betónového bloku.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.