Doprava

Tragická dopravná nehoda zo soboty 18. novembra, pri ktorej zahynul 87-ročný pán, opäť ukázala, že ani na priechodoch pre chodcov nie sú ľudia v bezpečí. A riziko sa zvyšuje v neskorých poobedňajších a večerných hodinách a to najmä v zimnom období, kedy sa skoršie stmieva. Len v mestskej časti Nové Mesto boli za posledné mesiace niektoré priechody pre chodcov osvetlené a nepochybne má každé takéto preventívne opatrenie svoj zmysel, ak výsledkom bude záchrana ľudského života.

Na križovatke Vajnorská – Bajkalská menia električkové koľaje, čo si vyžiadalo zmeny v premávke MHD. Dajte si pozor, aby ste sa omylom neodviezli do Ružinova.

Vodičov v Bratislave a okolí čakajú v najbližších dňoch dopravné obmedzenia. Dôvodom je oprava cesty a rekonštrukcia železničného priecestia. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.