Doprava

V priebehu včerajšieho dňa, teda nedele 14. januára polícia na cestách Bratislavského kraja zaznamenala tri vážne dopravné nehody, ktoré mali za následok ťažké zranenia osôb. Vo všetkých troch prípadoch sedeli za volantom vodiči vo veku od 22 do 26 rokov, ktorí tak zbytočne riskovali životy seba i svojich spolujazdcov...

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú v pondelok (15.1.) vykonávať výlukové práce v úseku medzi železničnými stanicami Bratislava Lamač a Bratislava Hlavná stanica. V úseku nebude prechodne obmedzená traťová rýchlosť, môže však dôjsť k miernemu meškaniu vlakov. Informovala o tom hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

V októbri minulého roku čitateľov Bratislavských novín najviac zaujali video ukážky z kontroverzného dokumentu o pôrodoch, ktoré chcelo vedenie univerzitnej nemocnice zakázať, tipy na atrakcie Bielej noci, ktorá je čoraz väčším lákadlom aj pre deti a auto, ktoré aj s vodičkou skončilo po kolízii s iným vozidlom na zábradlí, ale polícia prípad chcela uzavrieť ako škodovú udalosť a nie ako dopravnú nehodu.

Zrejme ste cestou do práce zaznamenali v rádiu správu, že na diaľnici D2 v smere do Braatislavy sa tvoria kolóny. Tentokrát však nebola dôvodom bežná nehoda, ale požiar auta. A veľa z neho nezostalo.

Určite si pamätáte na komediálny seriál Alf, ktorý sa v 90-tych rokoch vysielal aj u nás. Jeho hlavným hrdinom bol chlpatý mimozemšťan s veľkým nosom, ktorý sa jedného dňa objavil v dome rodiny Tannerovcov a stal sa povestný aj tým, že mal rád mačky. Teda myslel si, že by mu chutili. Na Alfa nás nedávno upozornila jedna z obyvateliek Petržalky, ktorá ho objavila na ulici, teda presnejšie v lesíku...

Známemu bratislavskému fotografovi Jurajovi Bartošovi sa podarilo dať dohromady kolekciu zaujímavých fotografií, ktoré zachytávajú ešte na čierno-bielych záberoch rôznorodé páriky na Obchodnej ulici v socialistických časoch, teda pred rokom 1989 a nedávno vyrazil do mesta s fotoaparátom znova a urobil snímky súčasných dvojíc, ktoré ho zaujali najmä farebnou symbiózou.

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.