Doprava

Hliadky Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy sa zúčastnili osobitnej kontroly, ktorú zrealizovali príslušníci Krajského dopravného inšpektorátu KR PZ v Bratislave. V priebehu včerajšieho dopoludnia sa zamerali na kontrolu dodržiavania zákona o cestnej premávke a to aj spolu s kontrolnými pracovníkmi Dopravného podniku mesta Bratislavy.

Aj keď sa oficiálna sezóna autobusového spojenia Malokarpatský expres začne oficiálne až o tri týždne, Bratislavský samosprávny kraj spoločne s autobusovým dopravcom Slovak Lines vypravia tento spoj už dnes a zajtra. Otvorené pivnice na svätého Urbana tak môžu ľudia navštíviť aj Malokarpatským expresom.

Jednu z najfrekventovanejších ciest v Bratislave – Račiansku ulicu - začnú celoplošne opravovať v oboch smeroch v utorok (29.5.) o 10.00 h. Vodiči jazdiaci týmto úsekom preto musia počítať s obmedzeniami. Práce majú byť ukončené do 1. júla. Informuje o tom bratislavská mestská časť Rača na svojom webe.

V piatok ráno sa v bratislavskej Dúbravke stala neobyčajná dopravná nehoda. Po uliciach Repašského a Drobného sa nekontrolovateľne rútil autobus linky číslo 83 bez vodiča. Ten za ním chvíľu utekal, ale nemal šancu s tým niečo urobiť. Autobus prešiel aj najfrekventovanejšiu križovatku na Saratovskej, ale napokon vyšiel mimo cestu a narazil do stromu!

Bezplatne do ZOO, na Devín, do múzeí, na plaváreň či dúbravský zimný štadión alebo vyhliadkovou loďou po Dunaji? Už počas tohto víkendu, teda od 21. do 22. apríla sa chystá do ulíc Bratislavy až 150-tisíc ľudí, aby sa zúčastnili niektorého z podujatí v rámci 15. ročníka Bratislavských mestských dní.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.