Doprava

Prípravy vstupu dopravcu RegioJet, a.s., do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) sú vo finálnej fáze. Potvrdil to koordinátor PR a komunikácie RegioJetu Martin Žarnovický aj Eva Kukurová, hovorkyňa Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) ako koordinátora IDS BK. Nový dopravca má do dopravného systému vstúpiť 1. apríla.

Prioritou nového šéfa odboru dopravy Michala Halabicu je zaistiť kroky k zlepšeniu systému integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji, vrátane lepšej nadväznosti medzi autobusovými a vlakovými spojmi. V prípade starostlivosti o komunikácie chce pokračovať v rozbehnutých projektoch a možnosť čerpania eurofondov z Integrovaného regionálneho operačného programu.

AKTUALIZOVANÉ Až18 zranených si vyžiadala nehoda vlakov, ku ktorej došlo v piatok večer v Pezinku. Na mieste zasahovali hasiči, záchranári aj polícia. Dorazil aj minister dopravy Árpád Érsek aj riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Filip Hlubocký.

Obyvatelia bývajúci v blízkosti stavby Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli sú zúfalí. Denne, aj počas víkendu či sviatkov, musia znášať hluk strojov, buchot a prach, v noci im do okien svietia reflektory, a ich možnosti parkovania pri domoch sú katastrofálne. Dostali síce parkovacie karty, ale tie sú im nanič.

Určite si pamätáte na komediálny seriál Alf, ktorý sa v 90-tych rokoch vysielal aj u nás. Jeho hlavným hrdinom bol chlpatý mimozemšťan s veľkým nosom, ktorý sa jedného dňa objavil v dome rodiny Tannerovcov a stal sa povestný aj tým, že mal rád mačky. Teda myslel si, že by mu chutili. Na Alfa nás nedávno upozornila jedna z obyvateliek Petržalky, ktorá ho objavila na ulici, teda presnejšie v lesíku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.