Doprava

AKTUALIZOVANÉ Opäť zrážka elčektričky s chodcom. Po nehode na Račianskej ulici v Bratislave pri zastávke Mladá garda (smer Račianske mýto bola v stredu popoludní prerušená premávka električiek liniek 3, 5 a 7.

Približne 15-minútové zdržanie električiek idúcich z Dúbravky smerom do centra si vyžiadala nepríjemná udalosť, ktorá sa stala dnes popoludní v Karlovej Vsi, kde 36-ročná žena nečakane vošla do jazdnej dráhy električky č. 9, keď bežala za svojim dieťaťom. Električka ju pri náraze odhodila ma koľajisko, ale chodkyňa to našťastie prežila bez vážneho zranenia a aj jej dcéra je v poriadku.

Koncom októbra došlo na Panónskej ulici priamo na priechode pre chodcov k zrazeniu muža, ktorého z cesty doslova vystrelilo do vzduchu rýchlo sa rútiace auto. Scenár bol takmer klasický. Auto v jednom pruhu dalo dvojici idúcej cez cestu prednosť a auto idúce dosť rýchlo v druhom pruhu nabralo chodca na kapotu a je len zázrak, že mladý muž nehodu prežil.

Už mesiac aplikácia IDS BK ponúka cestujúcim nákup cestovných lístkov, vyhľadávanie kombinácií spojení a cestovné poriadky všetkých liniek v IDS BK. Za prvý mesiac si cestujúci zakúpili vyše 23 000 cestovných lístkov, najobľúbenejšie cestovné lístky patria základné s časovou platnosťou 15 minút.

Do lesoparku v Bratislave premáva elektrobus. Dieselový autobus na linke 43 nahradilo ekologické vozidlo s pohonom na elektrinu. TASR o tom informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.