Doprava

Od dnešného dňa sa môžu ľudia, ktorí nemajú trvalý pobyt v Petržalke, prihlásiť na matrike miestneho úradu aj na tzv. administratívny trvalý pobyt. Mestská časť tak umožňuje aj ľuďom, ktorí v Petržalke nevlastnia nehnuteľnosť alebo sú v podnájme a ich nájomca im nechce dať súhlas na prihlásenie si trvalého pobytu, prihlásiť si trvalý pobyt v Petržalke.

Policajný zbor Slovenskej republiky môže byť právom hrdý na jedného zo svojich príslušníkov. Volá sa Mgr. Patrik Kamenár a pred niekoľkými dňami svojou ochotou výrazne prispel k tomu, aby sa sanitka s dôležitým telesným orgánom určeným na transplantáciu dostala z Kramárov cez upchaté mesto až na Letisko M.R. Štefánika, čím zachránil život mladej žene...

Výsledok modernizácie cesty spájajúcej Rohožník a Malacky, ktorá sa stala podľa BSK najkvalitnejšou v regióne, si môžete pozrieť ešte pred tým, ako ju začnú využívať motoristi. To ako rekonštrukcia prebiehala, aká technológia bola použitá, ako sa riešila bezpečnosť a o ďalších detailoch sa môžete dozvedieť tento piatok 18. októbra počas slávnostného otvorenia. Možnosť prejsť sa po ceste bude mať každý v čase od 16:00 do 18:00 hodiny.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.