Doprava

Na ceste medzi Šamorínom a Dunajskou Lužnou dnes došlo ku kurióznej udalosti, keď sa dosiaľ neznámemu vodičovi nákladnej jazdnej súpravy uvoľnil z návesu kus ľadu, ktorý spadol na predné okno oproti idúceho vozidla. Sklo po náraze prasklo a vodič osobného auta utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali jeho hospitalizáciu!

Strieľalo sa či nie? Policajti začali trestné stíhanie vo veci výtržníctva v súvislosti s utorkovým (8. 1.) incidentom posádky osobného auta a autobusu mestskej hromadnej dopravy (MHD) na Prievozskej ulici v Bratislave. Informovala o tom bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Na azda najznámejšieho taxikára v Bratislave Aladára Čóku, ktorý sa preslávil odvozom dôchodcu po operácii za 95 eur, sa to valí. Najnovšie svoju vedomosť o jeho praktikách zverejnila aj poslankyňa parlamentu Janka Cigániková. Tá si aj položila otázku, prečo mu nezobrali koncesiu. A dôvodom nie sú vysoké ceny.

Sneženie komplikovalo od utorkových ranných hodín dopravu v hlavnom meste. Dopravný podnik Bratislava (DPB) odporúča cestujúcim, aby sa vyhli trolejbusovým linkám. Linky MHD na Kramároch, Kolibe a Hlavnej stanici sa postupne obnovujú od 13. h obojsmerne.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.