Zdravie a životný štýl

 • Zdravie a životný štýl
 • 28.01.1999 00:00

Sociálne byty problém bývania neriešia

0 0

Námestníčka primátora pre sociálne otázky a rodinu Mária Demeterová považuje výstavbu sociálnych bytov pre mladé bratislavské rodiny len za dočasné riešenie. Preto chce nové vedenie mesta v apríli, najneskôr v máji predložiť poslancom mestského zastupiteľstva novú koncepciu bytovej politiky.

 • Zdravie a životný štýl
 • 28.01.1999 00:00

Obnova Carltonu pokračuje novou výstavbou

0 0

Práve v týchto dňoch sa začína ďalšia etapa komplexnej rekonštrukcie hotela Carlton na Hviezdoslavovom námestí. Po prípravných prácach, ktoré spočívali vo výmene drevených stropov za betónové a v zbúraní prístavieb sa začne s výstavbou nového bloku hotela v jeho dvorovej časti.

 • Zdravie a životný štýl
 • 14.01.1999 00:00

Budeme sa musieť naučiť lepšie hospodáriť

0 0

Šťastne sme zvládli upratovacie a nákupné horúčky, pretrpeli sme obdobie „času nikoho“, t. j. dovoleniek z rôznych dôvodov v obchodoch a v službách a začíname žiť svojím zabehaným spôsobom.

 • Zdravie a životný štýl
 • 14.01.1999 00:00

Vzácna rarita blízko Vajnor

0 0

V blízkosti Vajnor sa nachádza vzácny komplex slatinného lesa - Šúr, ktorý je označovaný aj za poklad našej fauny a flóry. Len sedem lokalít Slovenska bolo zaradených do medzinárodného zoznamu významných mokradí - Ramsarskej konvencie a práve Šúr bol jednou z nich.

 • Zdravie a životný štýl
 • 14.01.1999 00:00

Jazerá lákajú Bratislavčanov

0 0

Častým cieľom, predovšetkým v lete, ľudí nielen z Vajnor sa stávajú Vajnorské jazerá, ktoré tvorí malé a veľké jazero. Pohľad na túto vodnú plochu, ľudovo nazývané „bager“, ponúka aj cesta po diaľnici D61 z Trnavy do Bratislavy.

 • Zdravie a životný štýl
 • 14.01.1999 00:00

Za všetky služby budeme časom platiť viac

0 0

Začiatkom roka slovenská vláda schválila tzv. balíček ekonomických opatrení, ktoré by mali pomôcť riešiť problémy slovenskej ekonomiky. Zaujímalo nás preto, aký bude dosah týchto opatrení na bratislavské domácnosti.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.