Výstavba

  • Výstavba
  • 21.10.1999 09:00

Hypermarket Danubia otvoria v júni 2000

0 0

V stredu 13. októbra na Panónskej ceste v Petržalke slávnostne položili základný kameň Obchodného centra Danubia. Po dokončení sa stane najväčším nákupným strediskom na Slovensku.

  • Výstavba
  • 21.10.1999 09:00

Výstavba pumpy na Šancovej nie je aktuálna

0 0

Nedávno sa objavili informácie o zámere postaviť na Šancovej ulici v blízkosti kina YMCA novú benzínovú pumpu. V akom stave je príprava tohto projektu, sme zisťovali na miestnom úrade mestskej časti Staré Mesto.

  • Výstavba
  • 21.10.1999 09:00

V novom objekte bude škola i kancelárie

0 0

Podzemnú garáž Alexia na Jesenského ulici už bratislavskí i cezpoľní motoristi, pravidelne navštevujúci centrum mesta, poznajú. Nad štyrmi podzemnými podlažiami však vyrastá objekt, o ktorom sa zatiaľ veľa nevie. V preluke medzi Jesenského a Palackého ulicou tu od roku 1996 stavajú novú budovu Gymnázia Matky Alexie.

  • Výstavba
  • 21.10.1999 09:00

Polus centrum otvoria koncom budúceho roka

0 0

Pred niekoľkými mesiacmi sa na parkovisku pred futbalovým štadiónom Interu v blízkosti jazera Kuchajda rozbehla výstavba obchodno-administratívneho Polus centra. Po jeho celkovom dokončení pribudne v Bratislave nový hypermarket s množstvom ďalších obchodných, administratívnych a oddychových priestorov.

  • Výstavba
  • 23.09.1999 09:00

V Petržalke sa stavia nové obchodné centrum

0 0

V Petržalke sa pred nedávnom otvorilo nové stavenisko s rozlohou vyše 7 hektárov, na ktorom už možno vidieť silný stavebný ruch. Na stavebnom pozemku nachádzajúcom sa medzi Panónskou cestou a ohybom železnice tu do konca budúceho roku vyrastie rozsiahle obchodné centrum. Celý areál, ktorý ponesie meno DANUBIA, bude pozostávať z viacerých objektov. V prvej etape výstavby sa realizujú tri budovy.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.