Výstavba

  • Výstavba
  • 06.05.1999 09:00

Hviezdoslavovo námestie čoskoro uzatvoria

0 0

V predchádzajúcom vydaní sme informovali o súhlasnom stanovisku mestskej časti Staré Mesto na výrub jedenástich stromov, ktoré dosiaľ bránili začatiu výstavby podzemných garáží na Hviezdoslavovom námestí. Tie budú súčasťou práve rekonštruovaného hotela Carlton.

  • Výstavba
  • 06.05.1999 09:00

Chcú vplývať na výstavbu Zámockej ulice

0 0

Podľa pôvodného projektu mala byť už v tomto čase kompletne vybudovaná Zámocká ulica. Pohľad na stavenisko však nedáva veľkú nádej, že sa tento zámer podarí v najbližších dvoch rokoch zrealizovať.

  • Výstavba
  • 22.04.1999 09:00

Aj Vrakunčania budú mať kultúrny dom

0 0

Vrakuňa je jedinou mestskou časťou Bratislavy, ktorá v súčasnosti nemá vlastný kultúrny dom. Pôvodný Dom kultúry bol veľmi schátraný a po začatí výstavby sídliskového obytného súboru jeho torzo zbúrali.

Tak ako v iných mestských častiach aj vo Vrakuni pretrváva akútny nedostatok bytov, najmä pre mladé rodiny. V minulých rokoch sa však vrakunskej samospráve predsa len podarilo mladým ľuďom pomôcť s bývaním.

  • Výstavba
  • 22.04.1999 09:00

Ako ďalej, kúpele Centrál?

0 0

Keď sa niekedy okolo roku 1970 rozbehli práce na plavárni Centrál, ktorá dnes chátra, nikto asi ani v tom najhoršom sne nevymyslel, že krátko po dostavbe v osemdesiatych rokoch a po krátkej prevádzke prestane slúžiť svojmu účelu a stane sa akousi zrúcaninou nášho mesta.

  • Výstavba
  • 22.04.1999 09:00

Nad lúčkami majú postaviť 150 bytov

0 0

V Karlovej Vsi sa po novom bratislavskom centre na Dlhých Dieloch a obytnom súbore na mieste bývalého ZARES pripravuje začatie výstavby ďalšieho spoločensko-administratívneho súboru. Ten by mal vyrásť v lokalite Nad lúčkami medzi ulicou s rovnakým názvom a Karloveskou ulicou.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.