Výstavba

 • Výstavba
 • 23.09.1999 09:00

Milénium do roku 2000 stáť nebude

0 0

Projekt revitalizácie Námestia SNP, ktorý mestská časť Staré Mesto predstavila pred rokom sa niesol v duchu prichádzajúceho milénia. Z úst viacerých čitateľov zaznieva otázka, ako bude Bratislava a Námestie SNP oslavovať Milénium 2000, keď sa realizácia tohto projektu ešte ani nezačala.

 • Výstavba
 • 09.09.1999 09:00

Nezáujem Petržalčanov

0 0

Možnosť zapojiť sa do verejnej diskusie o návrhu štúdie urbanizácie lokality Chorvátske rameno - Zrkadlový háj zatiaľ nikto z obyvateľov Petržalky nevyužil. Napriek tomu, že ide o projekt revitalizácie a výstavby pomerne rozsiahlej lokality, občania neprejavili záujem vyjadriť sa k predloženému návrhu.

 • Výstavba
 • 09.09.1999 09:00

V podhradí postavili ďalší dom

0 0

Koncom augusta sa definitívne skončila výstavba polyfunkčného domu na Židovskej ulici. V bratislavskom podhradí, oproti Dómu sv. Martina tak pribudol ďalší objekt, ktorý zaplátal jednu z mnohých dier, ktoré tu zostali po pôvodnej zástavbe. Tá z veľkej časti padla za obeť „budovateľom“ v druhej polovici nášho storočia.

 • Výstavba
 • 26.08.1999 00:00

Termín dokončenia novostavby sa oddialil

0 0

Výstavba polyfunkčného domu s podzemnými parkovacími garážami na Námestí Martina Benku bude ukončená pravdepodobne až v druhej polovici októbra. Potvrdil nám to prvý námestník primátora Pavol Minárik s tým, že mesto Bratislava ako investor prevezme dokončenú stavbu najskôr po 15. októbri.

 • Výstavba
 • 26.08.1999 00:00

Oporný múr na Žižkovej už stojí

0 0

V polovici júla sa skončila práv etapa rekonštrukcie oporného múru a komunikácie na Žižkovej ulici v Bratislave. Stavbu realizovala spoločnosť VEPOS a financovala ju mestská časť Staré Mesto.

 • Výstavba
 • 08.07.1999 09:00

Do roku 2002 chcú postaviť 28 000 bytov

0 0

Na tisíc Bratislavčanov v súčasnosti pripadá necelých 386 bytov, kým v krajinách západnej Európy je to 400 až 460 bytov. Oznámili to predstavitelia bratislavského magistrátu s tým, že dlhodobým cieľom bytovej politiky hlavného mesta je dosiahnuť západoeurópske parametre aj v Bratislave.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.