Výstavba

Rekonštrukcia podchodu na bratislavskom Trnavskom mýte napreduje a ide podľa harmonogramu. Ako ďalej povedal v piatok na brífingu v Bratislave po kontrolnom dni primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, držia sa toho, že podchod odovzdajú tak, ako plánovali, v strede leta. 

O tom, že sa mestská časť Staré Mesto rozhodla zrekonštruovať chodník pri dunajskej promenáde sme vás už informovali. Asfaltový povrch, ktorý bol na viacerých miestach deravý alebo naopak zvlnený by mala nahradiť dlažba. Boli sme sa pozrieť ako práce na ľavom brehu Dunaja pokračujú...

Obyvatelia mestskej časti Nové Mesto sa vo viacerých prieskumoch vyjadrili, že by chceli na území, kde žijú viacej parkov, zelene, detských a športových ihrísk. Miestna samospráva si to dala medzi svoje priority a v týchto dňoch sa intenzívne pracuje na dokončení nového športového areálu a ihriska na Českej ulici.

V bratislavskom Ružinove sa bude diskutovať o územných plánoch zón (ÚPZ) a stavebných uzáverách. To sú témy verejného zhromaždenia, ktoré sa má konať vo štvrtok (21.6.) o 18.00 h v priestoroch Radošinského naivného divadla na Záhradníckej ulici.

Hlavné mesto sa odvolalo voči rozhodnutiu Pamiatkového úradu SR o vyhlásení bratislavského Mosta SNP za národnú kultúrnu pamiatku. Rovnako tak s ním urobila aj mestská časť Staré Mesto a spoločnosť Vydrica. Prekáža im totiž časť rozhodnutia pamiatkarov, ktoré zahŕňa do objektovej skladby mosta aj jeho nájazdy.

Aj keď prípad Filipínca Henryho Acordu, ktorý 31. mája v ružinovskej nemocnici zomrel v dôsledku zranení po útoku na Obchodnej ulici, vyvolal mimoriadny záujem verejnosti, tak v Anglicku žijúca Slovenka Martina, ktorá Juraja H. osobne pozná, vôbec netušila, že jej kamaráta obvinili zo zabitia a momentálne sedí vo vyšetrovacej väzbe. Keď na videozázname uvidela, čo vykonal, tak sa rozplakala! Odporný čin, ktorý Juraj spáchal, veľmi zasiahol aj jeho bývalú spolužiačku, ktorá je známa z televíznej obrazovky i ako speváčka...

Mestské lesy odštartovali sezónu výstavbou nového dvojaltánku. Na Partizánskej lúke na Železnej studničke sa nachádzajú voľné, ale i platené uzavreté altánky. Môžu si ich prenajať rodiny s deťmi, partie mladých a stráviť tak na jednej z najrušnejších lúk Bratislavy jeden deň opekačkou či grilovačkou. Nový dvojaltánok bude pre záujemcov spoplatnený tiež.

V piatok ráno sa v bratislavskej Dúbravke stala neobyčajná dopravná nehoda. Po uliciach Repašského a Drobného sa nekontrolovateľne rútil autobus linky číslo 83 bez vodiča. Ten za ním chvíľu utekal, ale nemal šancu s tým niečo urobiť. Autobus prešiel aj najfrekventovanejšiu križovatku na Saratovskej, ale napokon vyšiel mimo cestu a narazil do stromu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.