Výstavba

(pr) Ulica Mlynské nivy je jednou z hlavných tranzitných tepien Bratislavy. Nesiahlo sa do nej takmer 40 rokov. To sa, našťastie, stáva minulosťou. Investor HB Reavis sa od mája minulého roka pustil do jej komplexnej rekonštrukcie, aby slúžila aj ďalším generáciám. Pre efektívnejší postup prác a aby sme sa všetci vyhli neustálym zmenám v organizácii dopravy, pristupuje mesto v spolupráci s investorom od 15. februára k uzávere tejto ulice v časti Nivy.

Plánovaná výstavba v Petržalke bude zelená. Pozdĺž novej električkovej trate môžu pribudnúť budovy so zelenými strechami či fasádami a Petržalčania môžu dostať občiansku vybavenosť, ktorú doposiaľ nikdy nemali. V relácii Hlavné mesto na TABLET.TV to uviedla hlavná architektka Bratislavy Ingrid Konrad.

Rekonštrukcia bývalej Jurkovičovej teplárne v Bratislave, národnej kultúrnej pamiatky (NKP), pokračuje podľa plánu. Dokončená a otvorená by mala byť okolo leta budúceho roka, teda približne v čase, keď sa budú odovzdávať do užívania prvé tri rezidenčné veže projektu Sky Park, ktorého je pamiatka súčasťou.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.