Výstavba

Konečne prehovoril. Bratislavské noviny minulý týždeň ako prvé upozornili na problém futbalového ihriska FC Ružinov, na ktorom trénujú stovky detí, no napriek tomu klub dostal od majiteľa pozemku výzvu na vysťahovanie sa do troch mesiacov. Čo sa vlastne deje? Získali sme vyjadrenie konateľa spoločnosti, ktorý klubu výzvu odoslal.

Zrekonštruovaný hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava v centre mesta ostáva naďalej otvorený. Staromestský stavebný úrad totiž predĺžil predčasné užívanie hotela, ktoré pôvodne platilo do konca októbra. Po novom je predĺžené na päť mesiacov od začiatku prác týkajúcich sa zmeny kritizovanej fasády.

Petržalská Gessayova ulica a jej okolie sa premení na multifunkčnú športovú a voľnočasovú zónu. Po novom ihrisku a obnove multifunkčného ihriska v areáli základnej školy počas leta zrevitalizuje samospráva ďalšie dve miestne ihriská. Jedno z nich je v priamo v správe mestskej časti, druhé spravuje Miestny podnik verejnoprospešných služieb (MPVPS).

Na vrchu Veľká Homoľa pri Modre dnes sprístupnili novú rozhľadňu Alexandra Filípka. Nová rozhľadňa, ktorá nahradila pre zlý technický stav tú pôvodnú, už slúži verejnosti. Dnešný teplý jesenný deň bol na jej návštevu ako stvorený. Ak ešte nemáte program na zajtra, príďte sa pokochať výhľadom na Moravu či susedné Rakúske Alpy aj vy.

V Dúbravke na Saratovskej ulici plánuje spoločnosť DP Real vybudovať polyfunkčný komplex s občianskou vybavenosťou, parkovaním a zeleňou. Stavať ho chce začať v roku 2020 a dokončiť o dva roky neskôr. Celkovú investíciu odhaduje firma vo výške asi 16 miliónov eur.

Pre výstavbu bratislavského obchvatu, diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 sa zo zemníkov v Moste pri Bratislave a Tomášove v okrese Senec ťažia bez vyňatia z pôdneho fondu a bez povolenia banského úradu tony štrku. V pondelok (5. 11.) preto chcú podať na prokuratúru a políciu trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Dobudovanie električkovej trate do Petržalky je obrovský projekt, ktorý patrí medzi priority hlavného mesta. Významným medzníkom v projekte je získanie rozhodnutia o umiestnení stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 2. Časť Bosákova ul. – Janíkov dvor, ktoré hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad MČ Petržalka.

Ľudia, ktorí už nevládzu čeliť nástrahám dnešného drsného sveta, sa niekedy rozhodnú siahnuť si na život. Jedným zo spôsobov, ako to urobia, je i samovražda na koľajniciach pod kolesami vlaku. Ako však takáto situácia ovplyvní život človeka na druhej strane, ktorý sedí na mieste rušňovodiča? Opýtali sme sa Romana Kusého, riaditeľa odboru inšpekcie a kontroly Železničnej spoločnosti Slovensko .

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.