Výstavba

Developerský projekt Rozeta, za ktorým stojí spoločnosť YIT Slovakia, má premeniť zanedbaný pozemok medzi ulicami Záhradnícka a Klincová v centre bratislavského Ružinova na bývanie. V prvej etape prinesie projekt 78 bytových jednotiek s predpokladanou kolaudáciou v apríli 2022. Informoval o tom developer.

„V rámci predvolebnej kampane mestská časť medzi úspechy zaradila aj to, že nedovolila ´nabehnúť developerom s bagrami a žeriavmi´ do Karlovej Vsi. Medzi škôlkou a domom na Gabčíkovej ulici však jeden žeriav stojí - vyrástol tam apartmánový dom, takže do extrémne zahustenej dopravy pribudnú ďalšie autá,“ upozornila čitateľka Katarína.

Pri rekonštrukcii Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave došlo k zdržaniu niektorých plánovaných prác. Stalo sa tak po odkopaní koľajového spodku z dôvodu existencie nových inžinierskych sietí v trati, ktorých správcovia nie sú známi.

Polyfunkčná zóna Kopčianska JUH v bratislavskej Petržalke získala územné rozhodnutie. Po ňom už nasleduje len podanie žiadosti o stavebné povolenie. Pri hraniciach s Rakúskom tak zrejme onedlho začne rásť nová štvrť. Čo okrem 644 bytov v nej bude?

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.