Výstavba

Zaujíma vás URBANISTICKÁ ŠTÚDIA - RIEŠENIE CENTRÁLNEJ ROZVOJOVEJ OSI PETRŽALKY? Verejné prerokovanie konceptu spolu s odborným výkladom spracovateľského kolektívu sa uskutoční 6. februára o 17.00 h v sále DK Zrkadlový háj na Rovniankovej ulici.

 Vedenie mestskej časti Karlova Ves očakáva od hlavného mesta, že v dostatočnom predstihu jasne a zrozumiteľne predstaví, aký bude postup prác pri rekonštrukcii Karlovesko-dúbravskej radiály, a tiež opatrenia, ktoré majú eliminovať negatívny dosah nevyhnutných dopravných obmedzení.

Hokejové majstrovstvá sveta sa budú v hlavnom meste konať čo nevidieť. Minulý rok avizovali predstavitelia vlády a štátnych železníc, že sa hlavná stanica dočká prestavby a bude kompletne rekonštruovaná. Toto však už neplatí, a dnes hlavnú stanicu a jej okolie čaká súbor menších zmien a prác, ktoré podľa slov hovorcu ŽSR Michala Lukáča by mali byť ukončené v apríli 2019.

S výstavbou deviatich bytoviek pre skoro tisíc ľudí nesúhlasia mnohí obyvatelia Rače. Jej veľkým odporcom bol donedávna aj súčasný novozvolený starosta Michal Drotován. Aký názor má však na výstavbu teraz?

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.