Výstavba

Plánovaná výstavba komplexu Eurovea 2 vrátane prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower na nábreží Dunaja vstúpila do ďalšej fázy. Na stavebnom úrade v Ružinove dnes začali stavebné konanie, projektu už prakticky v ceste nič nestojí. Pochopiteľne, pre úrad to znamená aj množstvo administratívy. Viete, ako vyzerá spis k tomuto projektu?

Výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je v súčasnosti najväčším infraštruktúrnym projektom nielen na Slovensku. Aktuálne predstavuje aj jeden z najväčších PPP projektov v Európe. V procese napredujú na všetkých úsekoch, D4 - západ, Dunajské súmostie, D4-východ aj úsek R7 -Prievoz.

Developerský projekt Rozeta, za ktorým stojí spoločnosť YIT Slovakia, má premeniť zanedbaný pozemok medzi ulicami Záhradnícka a Klincová v centre bratislavského Ružinova na bývanie. V prvej etape prinesie projekt 78 bytových jednotiek s predpokladanou kolaudáciou v apríli 2022. Informoval o tom developer.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.