Výstavba

V Bratislave máme niekoľko historických objektov v havarijnom stave, ktoré by si určite zaslúžili rekonštrukciu. Jedným z nich je bývalý barokový hostinec na Žižkovej ulici, ktorý bol známy ako U čierneho medveďa. V máji 2011 sa domu venovali Bratislavské noviny, ktoré vtedy informovali, že už v roku 1996 vtedajší majiteľ obnovu nedokončil, budovu predal a odvtedy pustne.

Stavebné práce na novom administratívnom projekte z dielne JTRE v novovznikajúcej mestskej štvrti EUROVEA CITY smerujú ku koncu. Budovu, ktorá prináša do centra Bratislavy 26 000 štvorcových metrov kancelárskych plôch, čaká v najbližšom čase kolaudácia.

Zrekonštruovaný hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava v centre mesta sa kritizovanej fasády nezbaví v požadovanom termíne. Tým mal byť koniec októbra, dodržaný však nebude. Stavebník totiž požiadal o jeho predĺženie. Pritom októbrový termín bol podmienkou v rámci predčasného povolenia na užívanie hotela do doby jeho kolaudácie. Ak sa tak nestane, hotel by mali zatvoriť.

Už o necelý týždeň, teda konkrétne v pondelok 27. augusta 2018 o 10,00 hod. ráno by mal byť slávnostne otvorený rekonštruovaný podchod na Trnavskom mýte. Jeho obnova trvá už niekoľko mesiacov a uzatvorenie niektorých vstupov skomplikovalo život tisíckam Bratislavčanov na tejto frekventovanej dopravnej a v rámci MHD aj dôležitej prestupnej tepne. Otázkou zostáva, či budú ľudia spokojní aj po rekonštrukcii, pretože sa v ňom veľa vecí mení...

Na Jarošovej ulici, ktorá spája Vajnorskú a Račiansku ulicu panuje v týchto dňoch čulý pracovný ruch. Generálny investor Bratislavy sa tu pustil do budovania novej cyklotrasy, v rámci čoho začali vymieňať aj povrch na chodníku, ktorý vedie popri areáli patriacemu Ministerstvu obrany SR.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.