Výstavba

Obnova národnej kultúrnej pamiatky Pradiarne v Bratislave sa oficiálne začala. Slávnostným vložením tehál do steny budovy ju vo štvrtok potvrdili primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, starosta mestskej časti Ružinov Dušan Pekár a generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia Milan Murcko.

Bratislavské Staré Mesto má vyhlásenú stavebnú uzáveru pre zónu Brnianska – Patrónka. Rozhodnutie o jej vyhlásení podpísal staromestský starosta Radoslav Števčík. Dôvodom uzávery je spracovávanie územného plánu zóny (ÚPZ) pre predmetnú lokalitu.

Líščie údolie v mestskej časti Bratislava-Karlova Ves bude od neželanej výstavby chrániť stavebná uzávera. O jej vyhlásení a trvaní do schválenia územného plánu zóny, maximálne na najbližších päť rokov, rozhodol o tom karloveský miestny úrad.

Kedy sa výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 citeľnejšie dotkne vodičov, nie je stále známe. Hoci stavebník počítal v októbri so spustením prvej etapy prestavby mimoúrovňovej križovatky Prievoz, momentálne hovorí o dolaďovaní všetkých potrebných opatrení a deklaruje pripravenosť začať s prácami po získaní všetkých povolení.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.