Výstavba

  • Výstavba
  • 17.06.1999 09:00

Namiesto fabrík budú v Ružinove stavať byty

0 0

Ružinovské miestne zastupiteľstvo schválilo aktualizáciu územného plánu Ružinova. Ten ráta so zmenou využitia pozemkov pôvodne určených na priemyselnú výstavbu na budovanie občianskej vybavenosti a bytovú výstavbu.

  • Výstavba
  • 03.06.1999 09:00

V Ružinove stavajú byty pre mladé rodiny

0 0

Bratislavská mestská časť Ružinov pripravila tento rok dva projekty výstavby nových obytných domov. Práve v týchto dňoch sa začalo so stavbou 46 bytov na Bulharskej ulici a na prelome júna a júla sa rozbehne výstavba domu s 28 bytovými jednotkami na Mierovej ulici.

  • Výstavba
  • 03.06.1999 09:00

Laurinskú ulicu spestrí kovová mreža

0 0

Jedným z prekvapení, ktoré čakajú na Bratislavčanov počas otvorenia tohtoročného Staromestského kultúrneho leta, bude aj nová atrakcia Starého Mesta.

  • Výstavba
  • 20.05.1999 09:00

Autoumyváreň Aral nepostaví

0 0

Pred niekoľkými dňami sme do redakcie dostali list od zástupcov občianskej iniciatívy Za zdravú Patrónku, v ktorom upozorňujú, že Aral chce obísť zmluvu o tom, že pôvodne plánovanú stavbu autoumyvárne nahradí výsadbou hodnotnej zelene.

  • Výstavba
  • 20.05.1999 09:00

Do konca leta vydláždia celú „Nedbalku“

0 0

Úsek Nedbalovej ulice od križovatky s Laurinskou po križovatku s Klobučníckou bude vydláždený do polovice júna. Potvrdil nám to vedúci úseku dopravy miestneho úradu Staré Mesto Ján Dinka s tým, že slávnostné odovzdanie tejto časti pešej zóny do užívania je naplánované na 25. júna.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.