Rozhovory

Roky bojuje za dôstojné miesto posledného odpočinku pre domácich miláčikov, ktorí nás roky sprevádzali. Zápasí s beznádejou a nechápe, ako môžu aktivisti vystupovať  proti zvieraciemu cintorínu v Dúbravke. Ten totiž už roky stojí a práve pre rôzne výhrady aktivistov nemôže otvoriť svoje brány. Ako dlho sa snaží o vybudovanie zvieracieho cintorína v hlavnom meste? Prečo stále neexistuje a vidí vôbec svetlo na konci tunela? Ambasádorka Zvieracieho cintorína Borievka a milovníčka zvierat Eňa Vacvalová.

Bratislava je pestrá zmes ľudí a komunít. Po článkoch o hipsteroch vám prinášame niečo zo zákulisia ďalšej komunity, ktorá už nerozlučne patrí k nášmu mestu. O LGBTI či queer ľuďoch alebo homosexuáloch sme sa rozprávali s Romanom Samotným (35), ktorý prevádzkuje známy podnik Tepláreň Café a rovnako stojí za drvivou väčšinou neraz i bláznivých párty, na ktoré sa táto komunita chodí zabávať.

Jeden pekný letný večer sme strávili v spoločnosti frontmana obľúbenej hudobnej skupiny Para, Tomášom Šedivým alias Laskym. Ten nám prezradil, aký typ barov mu vyhovuje, zasvätil nás do ich rodinného biznisu, porozprával, ako sa im koncertuje s novopečeným otcom, primátorom Matúšom Vallom a či by ho niečo prinútilo opustiť Bratislavu.

Majsterka sveta v raftingu Lusiša Hollá je dnes lektorkou hudobnej školy Yamaha. Precestovala takmer všetky kontinenty sveta, aby splavila všetky najnebezpečnejšie rieky. Raz ju dokonca spod kameňa vyťahovali v bezvedomí... Ako si spomína na detstvo vo Vajnoroch, na hodiny huslí, ale aj na to, čo jej dala voda a prečo sa hneď do nej zamilovala?

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.