Rozhovory

Od hokejového šampionátu nás delia tri týždne a na svete je prvý rozruch. Mnohých Bratislavčanov zaskočil pohľad na buldozér pred Istropolisom, kde bude fanzóna - zbúral totiž známy mramorovo-betónový podstavec. Aj na túto aktivitu sme sa preto spýtali šéfa organizačného výboru MS 2019 pre Bratislavu Romana Štamberského zo Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Právničku Zuzanu Stanovú možno poznáte ako zvieraciu ombudsmanku. Roky však profesionálne pôsobí v samospráve a aktuálne ju mestskí poslanci poverili dočasným vedením novej organizácie - Metropolitného inštitútu Bratislavy. Zuzany Stanovej sme sa spýtali, aké budú jej prvé kroky vo funkcii . Prezradila však i niečo zo svojho súkromia.

Sedemnásťročný petržalský rodák Samuel Jaroš (na foto vľavo) je veľká nádej slovenského snoubordingu. Vo svojej kariére dosiahol už niekoľko cenných úspechov, vlani odštartoval sezónu na Novom Zélande vo finále juniorských MS, na ktoré sa pripravoval po zranení. V disciplíne Big Air skončil štvrtý.

Je známy hudobník a spevák, dnes smelo môžeme povedať, že je slovenskou muzikantskou legendou. Pochádza zo známej literárnej rodiny Hečkovcov. Jeho strýko František bol nezabudnuteľný autor Červeného vína, druhý strýko, Blahoslav, bol znalec jazykov a prekladateľ, jeho otec, Víťazoslav, bol redaktor, básnik a prekladateľ, sestra Júlia známa speváčka a jeho taktiež zlákala hudba. Peter Hečko.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.