Kultúra

  • Kultúra
  • 22.10.1998 09:00

Divadelný klub a Divadlo a.ha. oslavovali

0 0

Siedme výročie vzniku v polovici októbra oslávilo Divadlo a.ha., ktorého domovskou scénou sa stalo Miestne kultúrne centrum na Školskej ulici 14.

  • Kultúra
  • 22.10.1998 09:00

Štyri roky v horárni

0 0

Štvorročný príbeh jedného z najpozoruhodnejších objektov ležiacich v stre­de Bratislavy - Horárne Horský park - vydala a sprístupnila verejnosti rovnomenná nadácia.

  • Kultúra
  • 08.10.1998 09:00

Fascinujúci výlet pod morskú hladinu

0 0

Kritici a publicisti po celej Európe sa nadchýnajú. Nie je to uhrančivá Brutálna Nikita, nie je to podmanivý Leon, ani zvláštne spojenie nezrelosti Mily Jovovic a drsnosti Bruca Willisa v Piatom elemente. A predsa je to Luc Besson.

V Etnografickom múzeu na zámku v Kittsee sa v uplynulých dňoch začal cyklus literárnych posedení pod názvom Literatúra v kultúrnej kaviarni, ktoré tu budú bývať každý mesiac.

  • Kultúra
  • 08.10.1998 09:00

Bratislavské naj... 04/1998

0 0

PRVÝM MÚZEOM bolo v Bratislave Prírodovedné múzeum, ktorého zakladateľom bol v roku 1856 Lekársko-prírodovedecký spolok.

  • Kultúra
  • 08.10.1998 09:00

Spomienka na strieborné časy bratislavské

0 0

Prečítal som si so záujmom malú spomienku na zlaté časy bratislavské Hansa Zabadala z Augsburgu. Ja mám, žiaľ, smolu, že som mladší, takže moje zlaté časy v Bratislave boli len strieborné.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.