História

Ide jar - reč bude o guličkách. Ani neviem, či ešte jesto dostať v hračkárskych obchodoch hlinené guličky na hranie? Istý čas prešli chlapčiská na sklenené, potom guličky opustili a dali sa na céčka...

  • História
  • 25.03.1999 09:00

Na Vŕšku odlievali kanóny

0 0

Severozápadný úsek mestského opevnenia medzi ulicami Klariskou a Kapitulskou býval v minulosti dlho nezastavaný. Bolo to najvyššie položené miesto v stredovekom opevnenom mieste, a preto aj miesto dostalo meno Bergl (kopček, vŕšok).

  • História
  • 25.03.1999 09:00

Spomienkový album 06/1999

0 0

Do hlbokej priekopy pred Laurinskou bránou postavili ešte v stredoveku predsunutú pevnôstku na kruhovom pôdoryse – barbakan.

  • História
  • 11.03.1999 09:00

Spomienkový album 05/1999

0 0

V roku 1891 odovzdali do používania stabilný železný Most Františka Jozefa. Tým sa vyriešil stáročia trvajúci problém prechodu cez široký tok rieky Dunaj pri Bratislave.

  • História
  • 11.03.1999 09:00

Dom na Panskej postavili už v 14. storočí

0 0

Meštiansky dom na Panskej 24 stojaci na úzkej parcele, ktorej šírka je rovnaká ako šírka pôvodných stredovekých parciel na Hlavnom námestí, postavili už v 14. storočí. Fasáda domu na prízemí pravdepodobne sledovala vytýčenú uličnú čiaru a nevystupovala pred fasády susedných domov ako dnes.

  • História
  • 11.03.1999 09:00

12. Domovníci na nás boli stále naštvaní

0 0

Skauti mali rôznych „bobríkov“ a my vĺčatá sme ich museli získať, aby sme dostali skautský klobúk a odznak. Museli sme získať bobríka mlčanlivosti, bobríka smelosti, bobríka šikovnosti, ale chlapcom z Dunajskej ulice - členom našej bandy - to bolo málo.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.