Bedeker gurmána

 • Bedeker gurmána
 • 25.03.1999 09:00

Na rybacie špeciality do Rybárskeho cechu

0 0

Po príchode do reštaurácie starý RYBÁRSKY CECH na Žižkovej ulici pod hradným bralom sme ocenili príkladnú starostlivosť personálu. Čašník nás úctivo privítal, pomohol nám vyzliecť sa z kabátov a tie odložil šatníka. Potom nás usadil k vzorne prestretému stolu a my sme tušili, že odtiaľto nebudeme odchádzať sklamaní.

 • Bedeker gurmána
 • 11.03.1999 09:00

Do Rolanda choďte na morské špeciality

0 0

Pri hodnotení bratislavských reštauračných zariadení sme sa tentoraz rozhodli nazrieť do iného súdka a vydať sa do jednej z reštaurácií mimo širšieho centra Bratislavy. Po kladných referenciách známych sme navštívili reštauráciu ROLANDO v Devínskej Novej Vsi, ktorá je typom zariadenia zriadeného v rodinnom dome.

 • Bedeker gurmána
 • 25.02.1999 09:00

Slovenská reštaurácia ašpiruje najvyššie

0 0

Ako sme sa mohli sami presvedčiť, SLOVENSKÁ REŠTAURÁCIA na Hviezdoslavovom námestí patrí k tomu najvyššiemu štandardu reštauračného stravovania, ktoré Bratislava ponúka. Nie náhodou sa stáva miestom, ktoré si obľúbili diplomati, podnikatelia, politici.

 • Bedeker gurmána
 • 11.02.1999 09:00

Danubius sa v Top 200 asi dlho neohreje

0 0

Reštaurácia Danubius v osobnom prístave na dunajskom nábreží sa pýši tým, že je zapísaná v sprievodcovi po strednej a východnej Európe ako jedna z 200 najlepších reštaurácií.

 • Bedeker gurmána
 • 28.01.1999 00:00

Dobrú taliansku kuchyňu nájdete v Sarande

0 0

Na mieste niekdajšej kaviarne a reštaurácie Slávia (neskôr Astor) na rohu Šancovej a Žilinskej ulice (oproti YMCA) je dnes reštaurácia SARANDA. Okrem bohatej ponuky talianskych špecialít nás pri jej návšteve zaujalo aj príjemné prostredie - vkusné zariadenie, živé kvety, decentné tlmené osvetlenie, nevtieravá hudba.

 • Bedeker gurmána
 • 28.01.1999 00:00

Zobrali sme hviezdičku

0 0

V minulom vydaní sme v rubrike Bedeker gurmána navštívili reštauráciu Reduta, ktorá získala naše ohodnotenie 4,5 hviezdičky. Po opakovanej návšteve sme však boli nútení odobrať Redute hviezdičku.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.