Záhorská Bystrica

  • Výstavba
  • 01.12.2005 00:00

V Záhorskej Bystrici pribudnú byty

0 0

Súbor siedmich bytových domov, v ktorom má byť dovedna 356 bytov, by mal v dohľadnej budúcnosti pribudnúť v mestskej časti Záhorská Bystrica v lokalite zvanej Kulháň - Západ.

  • Výstavba
  • 17.11.2005 00:00

Siluetu podhoria mrakodrapy nenarušia

0 0

Redakcia zaregistrovala niekoľko telefonátov i písomne vyjadrených obáv o architektonickú budúcnosť Záhorskej Bystrice, ktorú čaká rozsiahla obytná zástavba, v krátkom čase sa má počet tamojších obyvateľov zdvojnásobiť.

  • Život v meste
  • 25.04.2002 00:00

Oživia zatvorenú plaváreň

0 0

Mestská časť Bratislava - Záhorská Bystrica pripravuje rekonštrukciu plavárne, ktorú odkupuje od Stredného odborného učilišťa chemického. V tomto roku by sa mali uskutočniť projektové práce, samotná rekonštrukcia sa má začať v roku 2003.

  • Výstavba
  • 25.04.2002 00:00

Bude pri krematóriu obchodné centrum?

0 0

Mnohí Bratislavčania zaznamenali, že neďaleko krematória v lokalite Františkov majer má vyrásť nové obchodné centrum. Či a kedy sa tak stane, však v súčasnosti nie je jasné.

Dobudovanie električkovej trate do Petržalky je obrovský projekt, ktorý patrí medzi priority hlavného mesta. Významným medzníkom v projekte je získanie rozhodnutia o umiestnení stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 2. Časť Bosákova ul. – Janíkov dvor, ktoré hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad MČ Petržalka.

Ľudia, ktorí už nevládzu čeliť nástrahám dnešného drsného sveta, sa niekedy rozhodnú siahnuť si na život. Jedným zo spôsobov, ako to urobia, je i samovražda na koľajniciach pod kolesami vlaku. Ako však takáto situácia ovplyvní život človeka na druhej strane, ktorý sedí na mieste rušňovodiča? Opýtali sme sa Romana Kusého, riaditeľa odboru inšpekcie a kontroly Železničnej spoločnosti Slovensko .

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.