Záhorská Bystrica

Turistickým podujatím s názvom Jarný útok na hrad Pajštún chce bratislavská mestská časť (MČ) Záhorská Bystrica odštartovať novú tradíciu na privítanie jari. Zraz účastníkov bude v sobotu o 9:00 pri Ľudovom dome, pri soche sv. Floriána v Záhorskej Bystrici.

Mestská časť Záhorská Bystrica vyhlásila verejnú anonymnú súťaž o nové logo obce. Novou modernou symbolikou tak chce preniknúť do povedomia vlastných občanov ale aj širokej verejnosti.

  • Športoviská
  • 04.02.2008 14:06

Fajnclub

0 0

Fajnclub je športové centrum v Záhorskej Bystrici v areáli Televízie Markíza, ktoré okrem iného ponúka fitness, squash, saunu, solárium, bazén a masáž.

Som Bratislavčan a som na to aj hrdý. Preto ma potešilo, že hoci je Záhorská Bystrica už pekných pár rokov súčasťou hlavného mesta, tabuľa pri krematóriu ukončujúca obec zmizla až začiatkom tohto roka.

  • Výstavba
  • 06.12.2007 09:10

Navrhujú aj reguláciu záhrad a osád

0 0

Mestská časť Záhorská Bystrica zaslala na magistrát desať návrhov na zmeny a doplnky do nového územného plánu. Týkajú sa napríklad nielen rozšírenia možností na výstavbu, ale aj regulácie pre záhrady a chatové osady.

Stovky ulíc v Bratislave sú pomenované po významných ľuďoch, o ktorých mnohí z nás nemajú ani tušenie. Napríklad v Karlovej Vsi nájdete Segnerovu ulicu. Viete, po kom je pomenovaná a čo má tento človek spoločné s naším hlavným mestom?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.