Záhorská Bystrica

Stavebný boom neobchádza ani malé mestské časti - v Záhorskej Bystrici v blízkosti Bratislavskej ulice onedlho pribudne nový moderný bytový komplex Rezidencia Záhorská.

  • Zdravie a životný štýl
  • 09.04.2007 18:05

Okolie Vápenického potoka je chránené

0 0

Okolie Vápenického potoka v Záhorskej Bystrici je od apríla chránené. Rozhodol o tom Obvodný úrad životného prostredia v Bratislave, ktorý vyhlásil viac ako trojhektárovú plochu v okolí potoka za chránený prvok.

  • Reštaurácie
  • 27.02.2007 10:29

PRI KAPLNKE Reštaurácia

0 0

Reštaurácia v peknom prostredí s príjemným interiérom s kvalitnou kuchyňou. Nachádza sa tu niekoľko členených priestorov a samostatná galéria, v ktorých je možné organizovať promócie, svadby, rodinné oslavy, kary, firemné akcie alebo iné... Nájdete nás v Záhorskej Bystrici, v časti Strmé vŕšky, v tichom a prírodnom prostredí.

  • Výstavba
  • 03.02.2007 19:00

V Záhorskej Bystrici pribudne 45 domov

0 0

Zoskupenie 45 rodinných domov s pracovným názvom Obytný súbor Vlkovka 5 by už v najbližších rokoch malo pribudnúť v severozápadnej časti Záhorskej Bystrice.

Aj v tomto vydaní Bratislavských novín pokračujeme v seriáli rozhovorov so starostami jednotlivých bratislavských mestských častí. Tentoraz sme oslovili starostu Záhorskej Bystrice Vladimíra KUBOVIČA.

Z celkového počtu 2134 oprávnených voličov sa na voľbách v mestskej časti Bratislava - Záhorská Bystrica zúčastnilo 1173, čo je 54,96%. Bystričania si zvolili starostu a 9 poslancov miestneho zastupiteľstva.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.