Záhorská Bystrica

 • Doprava
 • 26.03.2009 10:27

Motoristov zbytočne brzdí päťdesiatka

0 0

Napriek tomu, že na úseku medzi Krematóriom a Záhorskou Bystricou už bola pred časom na chvíľu povolená osemdesiatka, dnes tam vodičov brzdí päťdesiatka. Často sa tam preto vytvárajú kolóny.

 • Doprava
 • 11.02.2009 14:19

Značky s osemdesiatkou už zmizli

0 0

Dopravné značky povoľujúce osemdesiatkilometrovú rýchlosť medzi mestskými časťami Lamačom a Záhorskou Bystricou zmizli. Mesto ich osadilo pred niekoľkými týždňami, po dlhom období neistoty medzi vodičmi, ktorí vlastne ani netušili, akou rýchlosťou môžu na uvedenom úseku jazdiť. Problém sa však ani tým nevyriešil.

 • Polícia
 • 27.01.2009 09:30

Na Strmých vŕškoch horela v noci chatka

0 0

V prominentnej lokalite v Záhorskej Bystrici Strmé vŕšky dnes v noci horela záhradná chata. Podľa informácií z Hasičského a záchranného útvaru v Bratislave bol požiar nahlásený krátko pred 22.00 h a uhasený 0.31 h ráno.

 • Polícia
 • 09.01.2009 12:55

Žena posadnutá diablom napadla farára

0 0

Kuriózny prípad riešili policajti vo štvrtok v bratislavskej Záhorskej Bystrici. Štyridsaťsedemročného farára napadla o osem rokov mladšia žena, mal z nej totiž vyhnať diabla.

 • Záhorská Bystrica
 • 22.12.2008 00:00

Pod vŕškami: Chcete darček, či istotu?

0 0

<strong>REKLAMA.</strong> Projekty bývania dnes bojujú o zákazníka zo všetkých síl. Ten môže „skočiť“ na lokalitu, vybavenosť a samozrejme cenu. Nájdu sa projekty, ku ktorým vám pri podpise zmluvy pribalia auto, či novú kuchyňu.

 • Doprava
 • 12.12.2008 07:40

Pri krematóriu doprava stále hustne

0 0

V okolí krematória, najmä v smere z Lamača na Záhorskú Bystricu, výrazne zhustla premávka. Problémom je odbočenie na Hodonínsku ulicu z nepomenovanej cesty vedúcej z Devínskej Novej Vsi.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.