Športová hala v Záhorskej Bystrici je už k dispozícii školákom

10.5.2019

Zdroj: FB Záhorská Bystrica

Páčil sa vám článok?

Multifunkčnú športovú halu v bratislavskej Záhorskej Bystrici, ktorá vnikla rekonštrukciou pôvodnej telocvične v areáli základnej školy, už môžu využívať školáci v rámci telocviku. Od septembra bude k dispozícii aj pre športové kluby z mestskej časti a širokú verejnosť.

"Je to za posledné roky jediná multifunkčná hala v Bratislave, ktorú postavila samospráva," pripomenul starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa. S rekonštrukciou začala samospráva v máji 2017. "Náklady na stavebné práce a vybavenie haly dosiahli 1.650.000 eur s DPH," informoval starosta.

Hala poskytne priestor pre viaceré kolektívne športy, ale aj gymnastickú či tanečnú miestnosť, vrátane komplexných sociálnych zázemí a šatní. Mestská časť ju chce využiť i na umelecké podujatia. Hala bude od novej sezóny aj domovským stánkom pre úspešných florbalistov zo Záhorskej Bystrice. Klub Tsunami Záhorská Bystrica, aktuálny vicemajster Slovenska, musel hrať doteraz svoje domáce zápasy v Stupave.

Zdroj: FB Záhorská Bystrica

Zdroj: FB Záhorská Bystrica

(TASR) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.