Linka č. 36 zo Záhorskej Bystrice do Dúbravky obyvateľom zostáva

7.2.2019
LInka číslo 36

Zdroj: Magistrát

Páčil sa vám článok?

MHD linku č. 36 uviedol magistrát do skúšobnej prevádzky na žiadosť obyvateľov na 4 mesiace. Počas tohto obdobia sa malo otestovať, či má nová linka opodstatnenie. Po skončení tejto doby došlo k rozhodnutiu – linka číslo 36 v Záhorskej Bystrici zostáva.

Novú linku využívajú obyvatelia Záhorskej Bystrice, ktorí sa chcú prepraviť cez Bory Mall až do Dúbravky. Dôležitá je hlavne pre deti a mládež, ktorá v Dúbravke či v Karlovej Vsi chodí do školy. Dopravný podnik mesta Bratislavy vyhodnocoval vyťaženosť linky – hlavne v ranných hodinách. Po ukončení skúšobnej doby preto inicioval starosta MČ Bratislava – Záhorská Bystrica Jozef Krúpa stretnutie s riaditeľom Dopravného podniku Bratislavy Milanom Urbanom. Ako spolu skonštatovali, skúšobná prevádzka ukázala, že vyťaženosť linky číslo 36 bola v ranných hodinách viac ako 40 percentná. Dopravný podnik Bratislavy sa  preto rozhodol linku ponechať na dobu neurčitú.

“Počas prvých štyroch mesiacov, teda počas skúšobnej doby, platila naša mestská časť za novú linku  sumu 15 000 eur, “ hovorí starosta MČ Bratislava-Záhorská Bystrica Jozef Krúpa. “Aj toto bolo predmetom rokovania počas nášho stretnutia. Nakoľko linka číslo 36 dokázala svoje plné opodstatnenie, dohodli sme sa, že naša mestská časť nebude na novú linku ďalej doplácať.” 

​K fugovaniu novej linky sa mohli počas skúšobnej doby vyjadrovať aj obyvatelia Záhorskej Bystrice formou ankety. Prišlo viacero pripomienok či návrhov, viaceré boli konštruktívne. Medzi návrhmi zaznelo napríklad aj to, aby trasa linky viedla k podniku Technické sklo, v ktorom pracuje viacero  obyvateľov Záhorskej Bystice.

“Všetkým zmysluplnym podnetom  zo strany občanov sa budem  venovať počas ďalších  rokovaní s pánom Urbanom, ” upresňuje Jozef Krúpa.

Okrem toho sa na stretnutí hovorilo aj o existujúcej linke číslo 37, ktorá spája Záhorskú Bystricu s centrom mesta. Vzhľadom na zvyšujúci sa počet obyvateľov v mestskej časti by bolo vhodné zhustiť interval tejto linky, najmä v ranných hodinách, z 12 na 10 minút.

“S dopravným podnikom sme sa dohodli, že urobí  v priebehu februára prieskum vyťaženosti aj linky číslo 37. Na základe výsledku bude možné hovoriť o úprave trafikonu tejto linky,” dopľňa Jozef Krúpa.

(TS,nc)

Páčil sa vám článok?