Vrakuňa

  • Zdravie a životný štýl
  • 23.03.2006 00:00

Komunálna firma dodáva lacnejšie teplo

0 0

Obyvatelia mestskej časti Vrakuňa neľutujú, že po odkúpení bytov zverili správu svojich domov dnes už bývalému bytovému podniku - v jeho starostlivosti sú aj dodávky tepla a teplej vody azda najlacnejšie v meste.

  • Samospráva
  • 16.03.2006 00:00

Obecné noviny v súkromných rukách

0 0

Spor medzi miestnym zastupiteľstvom a starostkou mestskej časti Vrakuňa naberá na obrátkach, čo by mohlo ohroziť chod samosprávy, pretože zaniká kontakt medzi poslancami a miestnym úradom. Miestne zastupiteľstvo kontrolované SDKÚ-DS ovládlo obecné noviny, s čím nesúhlasí starostka Ľudmila Lacková (SMER-KDH-SNS-PSNS-HZD).

  • Zdravie a životný štýl
  • 02.03.2006 00:00

Riešenie bezdomovectva musí mať systém

0 0

Potrebu zaviesť systém do riešenia problematiky bezdomovcov zdôrazňovali vysokí štátni úradníci práve na území Vrakune, ktorá na absenciu takéhoto systému doplatila. Nezdôraznili, že tento systém mal dávno zaviesť štát.

  • Zdravie a životný štýl
  • 02.03.2006 00:00

Mirka s otcom majú namiesto núdzového tábora domov

0 0

Osud päťročnej Mirky, ktorá patrila spolu s otcom k prvým obyvateľom núdzového stanového tábora pre ľudí bez prístrešia, mnohých dojal. Iných inšpiroval k činu. Napríklad Miestny úrad vo Vrakuni.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.