Vrakuňa

Vrakuňa svojou rozlohou patrí k najmenším bratislavským mestským častiam. Neoplýva architektonickými skvostami, ale nie je ani panelákovou džungľou. Na svojom území nemá nijaké priemyselné podniky, no vplyv blízkeho Slovnaftu, čističky odpadových vôd a letiska M. R. Štefánika je pre jej obyvateľov citeľný.

  • Výstavba
  • 22.04.1999 09:00

Aj Vrakunčania budú mať kultúrny dom

0 0

Vrakuňa je jedinou mestskou časťou Bratislavy, ktorá v súčasnosti nemá vlastný kultúrny dom. Pôvodný Dom kultúry bol veľmi schátraný a po začatí výstavby sídliskového obytného súboru jeho torzo zbúrali.

Tak ako v iných mestských častiach aj vo Vrakuni pretrváva akútny nedostatok bytov, najmä pre mladé rodiny. V minulých rokoch sa však vrakunskej samospráve predsa len podarilo mladým ľuďom pomôcť s bývaním.

  • Život v meste
  • 28.01.1999 00:00

Do konca roka 27 bytov pre mladé rodiny

0 0

Na Hradskej ulici v mestskej časti Vrakuňa začalo mesto Bratislava s výstavbou sociálnej bytovky pre 27 rodín, ktoré by tu v rámci programu Dom a byty mladej rodiny mali koncom tohto roku dostať strechu nad hlavou. Investorom stavby je Generálny investor Bratislava (GIB) a celý projekt je financovaný z Fondu rozvoja bývania.

  • Život v meste
  • 08.10.1998 09:00

Budeme sedieť na reklamách

0 0

V septembri začala v mestskej časti Vrakuňa žilinská firma Arton rozmiestňovať nové reklamné lavičky. V máji podpísali zástupcovia mestskej časti zmluvu, na základe ktorej bude do júla budúceho roku umiestnených vo Vrakuni 21 reklamných lavičiek.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.