Vrakuňa

  • Zdravie a životný štýl
  • 24.10.2006 10:36

Vo Vrakuni chcú mať najlacnejšie teplo v bytoch

0 0

Napriek tomu, že správcovská a teplárenská spoločnosť Spokojné bývanie až doteraz dodávala teplo občanom mestskej časti za sumy na spodku cenového rebríčka, mestská časť vymenila od júla dodávateľa tepla.

Smutne známe drogové centrum na Stavbárskej ulici, známe ako Pentagón, zažilo len v tomto roku niekoľko razantných akcií, pri ktorých uviazli v sieti stovky nielen malých dílerov - ľudia z okolia však žiadajú viac.

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.06.2006 00:00

Mestský útulok bude otvorený po celý rok

0 0

Celoročné pôsobenie útulku pre ľudí bez prístrešia Mea Culpa na Hradskej ulici vo Vrakuni sa už opiera aj o dodatok k zmluve medzi magistrátom Bratislavy a Fakultou zdravotníctva a sociálnych vecí Trnavskej univerzity.

  • Zdravie a životný štýl
  • 25.05.2006 00:00

Príprava útulkov naberá vyššie tempo

0 0

Bratislavský magistrát a Trnavská univerzita sa minulý týždeň dohodli na tom, že nocľaháreň pre bezdomovcov Mea Culpa na Hradskej ceste v mestskej časti Vrakuňa prechádza na celoročnú prevádzku.

  • Zdravie a životný štýl
  • 04.05.2006 00:00

Mesto má trvalý útulok pre bezdomovcov

0 0

Vstup verejnosti do izolovaného sveta bezdomovcov prostredníctvom pomoci počas tohtoročných mrazov odhalil, že táto spoločnosť nie je jednoliata a že preto bude treba diferencovať aj pomoc.

  • Zdravie a životný štýl
  • 20.04.2006 00:00

Pre bezdomovcov neboli stany riešením

0 0

Bez systematickej a masívnej intervencie štátu do problematiky ľudí bez domova sa problém nedá riešiť, samospráva a mimovládne organizácie hrajú v tom síce istú úlohu, ale celý problém je nad ich sily.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.