Dúbravka

  • Doprava
  • 05.10.2006 00:00

Autobusová linka má ísť aj cez Polianky

0 0

Premávku mestskej hromadnej dopravy na Poliankach v Dúbravke plánuje magistrát obnoviť po dokončení výstavby diaľnice D2 Lamačská cesta - Staré Grunty. Po dostavbe tunela Sitiny by tadiaľto mala premávať linka číslo 34.

Osud priameho napojenia diaľnice D2 na Saratovskú ulicu v Dúbravke je stále neistý. Hlavné mesto ho síce plánuje vybudovať, no zatiaľ nemá peniaze. Zámer stojí aj kvôli nevyrovnaným pozemkom, cez ktoré má napájač viesť.

  • Doprava
  • 20.07.2006 00:00

Oprava trate spôsobuje problémy

0 0

Oprava električkovej trate v Dúbravke robí ľuďom problémy. Najmä popoludní sú náhradné autobusy v smere z Karlovej Vsi preplnené a upcháva sa aj križovatka Harmincova - M. Schneidera-Trnavského od Krčacov do Dúbravky.

  • Kultúra
  • 15.06.2006 00:00

V Dúbravke bude Čerešňový juniáles

0 0

Tretí ročník plný zábavy a tanca pod názvom Čerešňový juniáles pripravujú na 1. júla aj tento rok v Dome kultúry Dúbravka. Juniáles spojili so súťažou o najlepšiu čerešňovú štrúdľu. Jej chuť a originalitu budú hodnotiť známe osobnosti.

  • Šport
  • 15.06.2006 00:00

Ďalšie futbalové miniihrisko

0 0

V areáli Základnej školy Pri Kríži sa onedlho začne výstavba futbalového miniihriska s umelým trávnikom a osvetlením. Postavia ho v rámci celoslovenského projektu Slovenského futbalového zväzu, rezortu školstva a UEFA.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.