Dúbravka

Vyznávači rekreačného behu budú mať 25. októbra možnosť preveriť si svoje bežecké schopnosti na štvrtom ročníku Bratislavského crossu, ktorý je pokračovaním známeho podujatia Beh Devínskou Kobylou.

  • Doprava
  • 13.02.2003 00:00

Semafory na Harmincovej už fungujú

0 0

V predchádzajúcom vydaní našich novín sme upozornili na to, že na niektorých miestach Bratislavy boli inštalované nové cestné svetelné signalizácie, ktoré však nefungujú. Zdá sa, že naše postrehy prispeli k ich sfunkčneniu.

  • Doprava
  • 13.02.2003 00:00

Na údržbu ciest dávajú milión mesačne

0 0

Miestny úrad v bratislavskej mestskej časti Dúbravka požiadal kompetentných o výklad, v čej kompetencii je odpratávanie snehu na konkrétnych cestách. Ide o spresnenie zákona o premávke na pozemných komunikáciách.

V sérii rozhovorov so starostami mestských častí, ktorú sme začali pred komunálnymi voľbami, pokračujeme aj po voľbách. Dnes dávame priestor staronovému starostovi Dúbravky Petrovi Polákovi, ktorý vo voľbách s veľkým náskokom zvíťazil. Vyhral napriek tomu, že po tom, ako sa stal nepohodlným v strane, ktorú pôvodne reprezentoval, kandidoval ako nezávislý a proti nemu stáli kandidáti, ktorí mali za sebou veľmi silné koalície politických strán.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.