Dúbravka

 • Zdravie a životný štýl
 • 30.10.2006 09:30

Domov Pri kríži funguje už pätnásť rokov

0 0

Domov Pri kríži sídliaci na rovnomennej ulici v Dúbravke, ktorého zriaďovateľom je v súčasnosti bratislavský magistrát, si pripomína pätnáste výročie svojho založenia.

 • Samospráva
 • 30.10.2006 09:30

Mesto súdny spor o pozemky akceptuje

0 0

Len za pozemok v Dúbravke by mali dostať podľa súdneho odhadcu dvanásti dedičia Hausksrechtovci vyše 22 miliónov korún, ďalšie náležitosti, ktoré si môžu uplatniť, však túto sumu môžu zvýšiť.

 • Kultúra
 • 24.10.2006 10:21

Na klobásky treba ísť do Dúbravky

0 0

Prvý Dúbravský klobásový festival bude v Dúbravke 4. novembra a je zameraný na prezentáciu tradičných kulinárskych zvykov starej Dúbravky. Záujemcovia si môžu prísť urobiť vianočné klobásy.

 • Výstavba
 • 23.10.2006 11:54

Stavba obaľovne naráža aj na dopravu

0 0

Otázka, či bude v Dúbravke na mieste bývalého Technického skla obaľovňa živičných zmesí spoločnosti Skanska, je stále otvorená napriek dvom kladným ekologickým posudkom a aj predbežnému súhlasu starostu Petra Poláka.

 • Polícia
 • 23.10.2006 11:52

Už aj Dúbravka má svojho okrskára

0 0

Bdieť nad dodržiavaním poriadku, ale najmä dobre poznať svoj rajón a jeho obyvateľov, bude hlavnou úlohou nového dúbravského okrskára bratislavskej mestskej polície Mikuláša Tupého.

 • Zdravie a životný štýl
 • 12.10.2006 00:00

Občania môžu pomôcť v boji so skládkami

0 0

Ani štatút prírodnej rezervácie nestačí na ochranu územia pred vandalmi, ktorí ho menia na nelegálnu skládku odpadu - ale prípad, ktorý sledujeme na popud našej čitateľky, dáva návod, ako môžu pomôcť aj samotní občania.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.