Dúbravka

  • Samospráva
  • 25.05.2006 00:00

Pre dlhú zimu budú musieť zmeniť rozpočet

0 0

Dlhá zima zapríčinila v Dúbravke neskorý nástup na vyčistenie zelene i ulíc. Nakoniec sa predsa len podarilo v spolupráci s mestom Dúbravku vyčistiť. Malo to však vplyv na obecnú kasu.

  • Šport
  • 06.04.2006 00:00

O prvý titul v squashovej štvorhre

0 0

Sobota 1. apríla patrila v bratislavskom Imete najlepším squashovým párom. Štrnásť dvojíc z celého Slovenska sa stretlo na prvom oficiálnom turnaji štvorhier, ktorým sa tak začala písať ďalšia kapitola tohto čoraz populárnejšieho športu.

  • Výstavba
  • 23.03.2006 00:00

Vlastníci bytov budú čakať do oteplenia

0 0

Bytový komplex Dúbravka 200 mal byť hotový už v auguste 2005, doposiaľ však nie je skolaudovaný a budúci nájomníci nevedia, na čom sú, hoci majú v projekte uložené peniaze.

  • Zdravie a životný štýl
  • 23.02.2006 00:00

Problémy v penzióne Pri kríži sa končia

0 0

Diera v legislatíve, nie práve najvydarenejšia reforma zdravotníctva a nepatričný postoj ministerstiev k „drobným“ problémom hrozia, že nielen v Bratislave sa niektorým ľuďom budú dni na sklonku života stávať trpkejšími.

  • Zdravie a životný štýl
  • 27.10.2005 00:00

Vyregulovať kúrenie v dome má správca

0 0

Náš čitateľ František Török z Dúbravky sa sťažuje na stále problémy s vykurovaním bytu na ulici K. Adlera, ktoré sa ťahajú už dva roky a zmenili sa na boj medzi vlastníkom bytu a správcovskou spoločnosťou Medial Byt.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.