Zdravie a životný štýl

  • Zdravie a životný štýl
  • 24.09.1998 09:00

Strom poškodil horúci olej

0 0

V apríli 1997 vysadili pred trojicou zrekonštruovaných domov na Hlav­nom námestí päť stromov. Dvad­sať­päťročné stromy pochádzajú od jednej z renomovaných záhradníckych firiem v Nemecku.

Dokončená obnova pamiatkového objektu je vždy čin, ktorý poteší nielen odborníka, ale aj verejnosť. Na rozdiel od novostavieb, obnova v našich podmienkach zriedkavejšie vyvoláva diskusie azda aj preto, že proces začlenenia a prijatia nového architektonického diela odpadá. Pamiatka iba omladne a ukáže svoju krajšiu tvár v prostredí, s ktorým je zrastená.

  • Zdravie a životný štýl
  • 24.09.1998 09:00

Smetiaky budú odlíšené samolepkami

0 0

Akciová spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadov (OLO) plánuje vo štvrtom štvrťroku označovať kontajnery na domový odpad novými samolepkami. Samolepka bude obsahovať údaje, kto si kontajner objednal, adresu správcu, komu je kontajner určený (obyvateľ alebo firma), interval odvozu a telefonický kontakt.

  • Zdravie a životný štýl
  • 24.09.1998 09:00

Zimu v byte prekonáte aj stískaním partnera

0 0

Krátenie štátnych dotácií na výrobu tepla sa nedotkne len výrobcov, ale v konečnom dôsledku samotných odberateľov, obyvateľov bytov a nebytových priestorov. V tejto súvislosti sme zisťovali, ako by Bratislavčania reagovali na vypnutie dodávok tepelnej energie.

  • Zdravie a životný štýl
  • 24.09.1998 09:00

S teplom unikajú von oknom aj peniaze

0 0

V rámci racionalizácie výroby tepla zrealizovala staromestská spoločnosť Terming, s.r.o., v rokoch 1996 až 1997 plynofikáciu 11 kotolní, zabezpečila modernizáciu 4 plynových kotolní výmenou zastaraných kotlových jednotiek za moderné s vysokou účinnosťou, zrušila 18 kotolní, z toho 17 na tuhé palivo, zabezpečila hydraulické vyregulovanie všetkých ňou prevádzkovaných sekundárnych rozvodov tepla a doplnila odberné zariadenia objektovými meradlami tepla.

  • Zdravie a životný štýl
  • 24.09.1998 09:00

Keď nebudú peniaze, nebude sa ani kúriť

0 0

Predčasné jesenné počasie prinieslo zimu nielen do ulíc, ale i do našich príbytkov. S otázkou, ako je zabezpečené vykurovanie domácností v nadchádzajúcom zimnom období, sme sa obrátili na Vojtecha KINČEŠA, konateľa firmy Terming, jedného z bratislavských výrobcov a dodávateľov tepla.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.