Zdravie a životný štýl

  • Zdravie a životný štýl
  • 10.09.1998 09:00

„Vyrastú” na Laurinskej ulici stromy?

0 0

Už v minulom vydaní sme informovali o obnove povrchu Laurinskej ulice. Prvá časť rekonštrukcie úseku od križovatky s Uršulínskou po križovatku s Nedbalovou má byť ukončená do konca septembra. V rámci nej už bolo na Laurinskej vymenené vodovodné potrubie, opravené boli aj ďalšie inžinierske siete.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

Proti krachu cestovky sa zatiaľ brániť nedá

0 0

Možno si poviete, že písať koncom augusta o problémoch spotrebiteľov s cestovnými kanceláriami je ako prísť s krížom po funuse. Azda je to aj pravda - ale práve teraz sa v našej poradni s uvedeným problémom stretávam čoraz častejšie.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

Vegetariáni o reštauráciu neprídu

0 0

Jedáleň Divesta na Laurinskej ulici, ktorá je umiestnená v objekte známom ako palác Motešických, mala ku koncu júna opustiť tieto priestory.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

Petržalčania zarábajú najviac

0 0

Podľa informácií Štatistického úradu pripadá najvyšší priemerný plat v prvom štvrťroku 1998 na najväčšie slovenské sídlisko - bratislavskú Petržal­ku. Priemerný plat predstavoval 12 806 korún, kým v rámci celého Slo­ven­ska iba 9240 korún.

  • Zdravie a životný štýl
  • 01.09.1998 09:00

120 rokov premiéry elektrického osvetlenia

0 0

V roku 1927 sa v novinách Pressburger Zeitung objavil článok s informáciou, že na slávnosti dobročinného spolku typografov, ktorá sa konala 25. augusta 1878 v záhrade Grassalkovichovho paláca, bolo prítomným predvedené aj elektrické osvetlenie.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.