V Dúbravke uvažujú nad výrubom topoľov

3.10.2006
Páčil sa vám článok?

Mestská časť Dúbravka uvažuje nad výrubom a postupným nahradením topoľov za iný typ dreviny, ktorý by menej znečisťoval okolité prostredie. Nešlo by o plošný a okamžitý výrub, ale o postupné nahrádzanie jedného typu dreviny za druhý.

Malo by sa tak stať v priebehu troch až piatich rokov. Uviedol to vedúci oddelenia životného prostredia a poľnohospodárstva dúbravského miestneho úradu Dušan Molnár. Miestny úrad zatiaľ nemá konkrétnu predstavu a prvým krokom je uverejnenie ankety o možnom výrube topoľov, do ktorej sa môžu zapojiť obyvatelia Dúbravky na internetových stránkach mestskej časti. Pre miestny úrad v Dúbravke má anketa orientačný charakter, ale podľa D. Molnára sa ľudia každoročne sťažujú na znečisťovanie okolia kvitnúcimi topoľmi. Najväčšie problémy spôsobujú topole v okolí školských zariadení a materských škôl. Celý projekt je len v úvodnej fáze, ale do konca septembra by mohli byť pripravené prvé návrhy. Mestská časť plánuje ešte osloviť príslušné orgány a spresniť, akým druhom drevín nahradí topole, aby sa predišlo ďalšiemu šíreniu alergénov.

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.