Zdravie a životný štýl

 • Zdravie a životný štýl
 • 24.09.1998 09:00

Keď nebudú peniaze, nebude sa ani kúriť

0 0

Predčasné jesenné počasie prinieslo zimu nielen do ulíc, ale i do našich príbytkov. S otázkou, ako je zabezpečené vykurovanie domácností v nadchádzajúcom zimnom období, sme sa obrátili na Vojtecha KINČEŠA, konateľa firmy Terming, jedného z bratislavských výrobcov a dodávateľov tepla.

 • Zdravie a životný štýl
 • 10.09.1998 09:00

V „sekáči“ sa dá kúpiť kvalita, ale aj brak

0 0

Zo dňa na deň sme vymenili ľahké letné oblečenie za svetre, ba až kabáty. Zdá sa, že leto je už za nami a pred nami sú starosti so zaobstarávaním si vhodného jesenného a zimného oblečenia a obuvi. O tom, čo si všímať a na čo si dať pozor pri nákupe, sme už písali. Teraz bude reč skôr o možnosti, ako nakúpiť za lacnejší peniaz.

 • Zdravie a životný štýl
 • 10.09.1998 09:00

Keď sa lekárska prísaha stala krédom

0 0

Kto má skúsenosti, netvrdí, že byť v nemocnici je príjemnou záležitosťou. Ak má niekto takých skúseností viac, vie, že nie je nemocnica ako nemocnica a začne hodnotiť. Ak si niekto navyše pozrie trochu idealizovaný príbeh či seriál z takéhoto prostredia, začína snívať.

 • Zdravie a životný štýl
 • 10.09.1998 09:00

RETEST pomáha návratu do života

0 0

Mestská časť Staré Mesto vlani otvorila resocializačné zariadenie pre ľudí závislých od psychotropných látok RETEST. Zariadenie má kapacitu 17 lôžok pre mužov a ženy od 18 rokov po úspešnom ukončení liečby.

 • Zdravie a životný štýl
 • 10.09.1998 09:00

V novej vinotéke nájdete 800 druhov vína

0 0

Koncom júla otvorili v Bratislave špecializovanú predajňu s vínom. Vino­theka sv. Urbana na Klobučníc­kej ulici nahradila v zrekonštruovaných pries­­toroch obchod s klenotmi. Roz­sa­hom ponúkaného sortimentu ide o jedinečnú predajňu nielen v Bra­tislave, ale na Slovensku vôbec.

 • Zdravie a životný štýl
 • 10.09.1998 09:00

Internet cez SKT zatiaľ nebude

0 0

Pripojenie osobného počítača na internet dnes využíva stále viac a viac domácností. S tým sú však spojené aj viaceré problémy, keď telefónna prípojka s analógovým modemom je príliš pomalá a mnohým už nestačí.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.