Zdravie a životný štýl

 • Zdravie a životný štýl
 • 24.09.1998 09:00

S teplom unikajú von oknom aj peniaze

0 0

V rámci racionalizácie výroby tepla zrealizovala staromestská spoločnosť Terming, s.r.o., v rokoch 1996 až 1997 plynofikáciu 11 kotolní, zabezpečila modernizáciu 4 plynových kotolní výmenou zastaraných kotlových jednotiek za moderné s vysokou účinnosťou, zrušila 18 kotolní, z toho 17 na tuhé palivo, zabezpečila hydraulické vyregulovanie všetkých ňou prevádzkovaných sekundárnych rozvodov tepla a doplnila odberné zariadenia objektovými meradlami tepla.

 • Zdravie a životný štýl
 • 24.09.1998 09:00

Keď nebudú peniaze, nebude sa ani kúriť

0 0

Predčasné jesenné počasie prinieslo zimu nielen do ulíc, ale i do našich príbytkov. S otázkou, ako je zabezpečené vykurovanie domácností v nadchádzajúcom zimnom období, sme sa obrátili na Vojtecha KINČEŠA, konateľa firmy Terming, jedného z bratislavských výrobcov a dodávateľov tepla.

 • Zdravie a životný štýl
 • 10.09.1998 09:00

V „sekáči“ sa dá kúpiť kvalita, ale aj brak

0 0

Zo dňa na deň sme vymenili ľahké letné oblečenie za svetre, ba až kabáty. Zdá sa, že leto je už za nami a pred nami sú starosti so zaobstarávaním si vhodného jesenného a zimného oblečenia a obuvi. O tom, čo si všímať a na čo si dať pozor pri nákupe, sme už písali. Teraz bude reč skôr o možnosti, ako nakúpiť za lacnejší peniaz.

 • Zdravie a životný štýl
 • 10.09.1998 09:00

Keď sa lekárska prísaha stala krédom

0 0

Kto má skúsenosti, netvrdí, že byť v nemocnici je príjemnou záležitosťou. Ak má niekto takých skúseností viac, vie, že nie je nemocnica ako nemocnica a začne hodnotiť. Ak si niekto navyše pozrie trochu idealizovaný príbeh či seriál z takéhoto prostredia, začína snívať.

 • Zdravie a životný štýl
 • 10.09.1998 09:00

RETEST pomáha návratu do života

0 0

Mestská časť Staré Mesto vlani otvorila resocializačné zariadenie pre ľudí závislých od psychotropných látok RETEST. Zariadenie má kapacitu 17 lôžok pre mužov a ženy od 18 rokov po úspešnom ukončení liečby.

 • Zdravie a životný štýl
 • 10.09.1998 09:00

V novej vinotéke nájdete 800 druhov vína

0 0

Koncom júla otvorili v Bratislave špecializovanú predajňu s vínom. Vino­theka sv. Urbana na Klobučníc­kej ulici nahradila v zrekonštruovaných pries­­toroch obchod s klenotmi. Roz­sa­hom ponúkaného sortimentu ide o jedinečnú predajňu nielen v Bra­tislave, ale na Slovensku vôbec.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.