Zdravie a životný štýl

 • Zdravie a životný štýl
 • 08.10.1998 09:00

Toho, čo nič nemá, pád koruny netrápi

0 0

Národná banka Slovenska pred nuiekoľkými dňami zrušila fluktuačné pásmo, čím sa výrazne oslabil kurz koruny voči zahraničným menám. V uliciach Bratislavy sme preto vyzvedali, či Bratislavčania začali premieňať svoje úspory na tovar alebo na zahraničnú menu.

 • Zdravie a životný štýl
 • 08.10.1998 09:00

Prípravné práce na Carltone sú už ukončené

0 0

V týchto dňoch sa končia prípravné práce na rekonštrukcii hotela Carlton na Hviezdoslavovom námestí. Ich súčasťou bola aj výmena drevených stropov za betónové a zbúranie prístavieb v zadnej dvorovej časti hotelového komplexu.

 • Zdravie a životný štýl
 • 08.10.1998 09:00

Niektorým opravené lampy prekážajú

0 0

V súvislosti s pokračujúcou rekonštrukciou verejného osvetlenia v meste väčšina obyvateľov ocenila zlepšenie, ktoré nastalo v uliciach po zotmení. O doterajších rekonštrukčných prácach a o súčasnom stave osvetlenia sme sa pozhovárali s Martinom MICHÁ­LEKOM zo spoločnosti Siemens, ktorá sa stará o verejné osvetlenie v Bratis­lave.

 • Zdravie a životný štýl
 • 08.10.1998 09:00

Stará tržnica by mala byť otvorená na jar

0 0

Ako nedávno potvrdil primátor Bratislavy Peter Kresánek, rekonštrukcia objektu Starej tržnice na Námestí SNP je po stavebnej a pamiatkovej stránke ukončená. V súčasnosti zostáva urobiť len niektoré špecializované práce, ako je inštalácia chladiarenských zariadení, rozvodov elektriny a vzduchotechniky.

 • Zdravie a životný štýl
 • 24.09.1998 09:00

Na hostinci Leberfinger je unikátny erb

0 0

Hostinec Leberfinger v petržalskom Sade Janka Kráľa bol niekoľkoročných peripetiách konečne zrekonštruovaný. Postaral sa o to najmä riaditeľ divadla WEST Ľubo Roman, ktorý tu v spolupráci s mestskou časťou Petržalka a viacerým sponzorom dokázal vybudovať taký „malý zázrak“..

 • Zdravie a životný štýl
 • 24.09.1998 09:00

Vo Viedni sa k bytu dostanete aj cez počítač

0 0

Vo Viedni žije vyše 1,6 milióna ľudí v približne 900 tisíc bytoch. Z nich sú ročne desaťtisíce nájomníkov, ktorí hľadajú väčší, menší, krajší, príp. nový byt. Každý štvrtý viedenský byt je obecný.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.