Výstavba

Namiesto autoservisu nový polyfunkčný objekt – také sú plány v blízkosti rušnej Križovatky Jozefa Čabelku a Račianskej ulice, vedľa známej výškovej budovy Manhattan. Prečo sú obyvatelia z okolia rozhorčení? A majú vlastne pravdu?

Prvá európska inštitúcia na Slovensku ELA bude sídliť v budove Landererova 12 z dielne spoločnosti JTRE. Pätnástimi hlasmi o tom dnes v prvom kole rozhodli ministri na Rade pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti v Luxemburgu.

Úspešný rezidenčný projekt Nová Vlárska Kramáre, ktorý sa nachádza v tichej lokalite pri lese, dopredáva posledné byty. Výstavba projektu ide do finále. Budúci majitelia sa začnú sťahovať do svojich nových domovov už začiatkom budúceho roka.

Na mieste Centra Bottova v Bratislave, kde v súčasnosti sídli dočasná autobusová stanica a internetový predajca, plánujú vybudovať polyfunkčný objekt "B7". Plánovaná budova bude súčasťou novej štvrte a jej funkčnou náplňou bude občianska vybavenosť. Investorom výstavby je developer HB Reavis cez svoju firmu Twin City VIII.

Nazývajú ju stará opacha, ktorá straší 30 rokov. V polovici mája padlo rozhodnutie: nedostavaná nemocnica Rázsochy v mestskej časti Lamač sa bude búrať! Urobili z toho tak trochu šou: zmluva na demoláciu sa podpisovala v prítomnosti novinárov a kamier v provizórnom stane na stavenisku, v pozadí nechýbal bager. A práve dnes, 31. mája, ministerstvo zdravotníctva vyhlásilo verejné obstarávanie na nový projekt Univerzitnej nemocnice Bratislava na Rázsochách.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.