Výstavba

Mimoriadny počet Petržalčanov prišiel včera do DK Zrkadlový háj diskutovať o urbanistickej štúdii hlavného mesta i tom ako bude vyzerať územie okolo budúcej električky. Svoje zámery prišiel vysvetliť autor štúdie prof. Ing. arch. Bohumil Kováč a nakoľko ide o pozemky hlavného mesta, tak prítomný bol aj primátor mesta Matúš Vallo, ktorý čelil tiež obrovskému množstvu otázok...

Zaskočený čitateľ nám poslal fotografiu z prechádzy v lokalite Železnej studienky. Natrafil tu na desaťročia chátrajúce stavenisko Rybárskej reštaurácie, ktorej výstavba sa podľa tabule pred areálom začala už v roku 1983. Najnovšie mala byť hotová v roku 2017, no ako vidno, nestalo sa tak. My sme však zistili, že tieto ruiny majú dodnes platné stavebné povolenie. V čom je problém?

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.