Naša téma

Bývalá tenistka Romana Tabaková z Bratislavy momentálne študuje na Durhamskej univerzite vo Veľkej Británii. Tento týždeň ju navštívil člen britskej kráľovskej rodiny - princ Charles a ona mala možnosť ho privítať v mene tenisového tímu. Mladá Slovenka bola neuveriteľne šťastná, že sa s ním nielen stretla, ale aj krátko pozhovárala.

Už takmer týždeň uplynul od incidentu, ktorý sa odohral v piatok 9. februára v Slávičom údolí medzi vodičmi bieleho a červeného mercedesu. Starší muž, ktorým bol spevák Milan Špaňo, mal napadnúť päsťami 19-ročného mladíka. Na prípad upozornila jeho mama na sociálnej sieti, kde najnovšie zverejnila aj fotografie syna po útoku a lekárske správy. Prípadom sa intenzívne zaoberá polícia!

V našom hlavnom meste je veľa priaznivcov, ktorí by vedeli oceniť kvalitný šport, len naň akosi nemajú kam chodiť. Ale práve v sobotu 17. februára od 17.30 hod. budú mať jedinečnú príležitosť zaplniť Hant arénu (halu na Pasienkoch) pri ligovom zápase futsalistov bratislavskej Pineroly. Domáci sľubujú predzápasovú šou aj s deťmi a pre každého diváka pivo alebo kofolu zadarmo!

Mimoriadnu pozornosť verejnosti vyvolal konflikt dvoch vodičov, ktorý sa odohral ešte v piatok 9. februára v Slávičom údolí. Ten sa mal skončiť fyzickým útokom staršieho zo šoférov na 19-ročného mladíka. Podľa fotografií zverejnených na sociálnej sieti agresívnejším mužom bol spevák Milan Špaňo, ktorý je autorom hokejovej hymny Nech bože dá. Bratislavským novinám sa s ním dnes podarilo skontaktovať a poskytol nám svoju verziu tejto udalosti.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.