Naša téma

Približne dva týždne na celom Slovensku registrujeme nedostatok slepačích vajec v obchodoch. Snažili sme sa zmapovať aktuálnu situáciu s vajíčkami v našom hlavnom meste. Vo viacerých veľkých obchodných reťazcoch ich počas víkendu ani dnes ráno nemali, ale našli sme aj predajňu, kde ponúkali dokonca až šesť druhov vajec.

Svojpomocné záchytné parkovisko na jednom z najlukratívnejších pozemkov v Bratislave, na petržalskom nábreží Dunaja, sa utešene rozrastá. Na jednej strane je dôkazom, že rozvoj koľajovej dopravy, je pre hlavná mesto dobrá cesta. To ale už mesto vie...

Do Sociálnej výdajne v Petržalke vstupuje 60-ročná pani. Dnes chlieb nedostane. Jeden z reťazcov, ktorý ho dodáva, je dočasne zatvorený. Ako náhradu si berie knedľu. Žije bez elektriny aj plynu, takže ju bude jesť studenú a suchú. Je vďačná aj za to.

Ženský futbal v hlavnom meste zaznamenal v posledných rokoch progres. V I. lige pôsobia dve naše družstvá – ŠK Slovan Bratislava a NMŠK 1922 Bratislava. A práve tieto dva tímy si zmerajú sily už túto nedeľu 5.novembra 2017 o 17,00 hod. v bratislavskom derby, ktoré sa odohrá na umelom trávniku v areáli štadiónu na Pasienkoch. Aj na to, ako sa teší na zápas, Bratislavských novinám odpovedala hráčka ŠK Slovan Bratislava MARTINA ŠURNOVSKÁ.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.