Naša téma

Znie to priam neuveriteľne, ale je to pravda. Na Miestnom úrade Bratislava – Rača nám potvrdili, že v ich mestskej časti sa nachádza dom, kde si jeden z vlastníkov bytov zriadil virtuálnu adresu, na ktorú prihlasuje fyzické a právnické osoby na trvalý alebo prechodný pobyt. Evidujú tu 777 voličov a ďalším dvom tisíckam ľudí sem chodia poštové zásielky...

Doslova ako na výstave dopravných značiek sa musí cítiť každý, kto v týchto dňoch prechádza popri budove gymnázia na Grösslingovej ulici. Takmer pri všetkých parkovacích miestach po pravej strane ulice sú značky s písmenom P a nápisom Réservé plus tabuľky s EČV vyznačujúcimi autám vyhradené parkovanie. Starosta Starého Mesta Radoslav Števčík tvrdí, že on na takéto niečo súhlas nedal.

Na hrádzi medzi Petržalkou a Jarovcami návštevníci denne vidia, ale aj cítia stavbu bratislavského obchvatu D4-R7. Zábrany, značky, betónové spevnenia hrádze kvôli nákladiakom, s ktorými majú problém najmä korčuliari... Aktuálne sa zúžila trasa pre cyklistov pod hrádzou a niektorí sa začali pýtať, či a kedy ju pre verejnosť celkom uzavrú.

Pravdepodobne ste si už všimli v uliciach Bratislavy pána v rokoch, ktorý chodí na verejnosti s pionierskou šatkou okolo krku. No možno neviete, že ide o svetovo uznávaného fotografa Andreja Palacka, ktorý na svojich snímkach zachytil desiatky slávnych ľudí z celého sveta i Slovenska. Rovnako nezvyčajný je i dom, v ktorom žije a ktorý momentálne predáva.

Dobrých miest, kde sa dá v bratislavskej prírode opekať alebo grilovať nikdy nie je dosť. Ak sa má vaša rodina či partia pri tejto obľúbenej letnej aktivite cítiť dobre a komfortne, tak jej asi nestačí len ohnisko uprostred lúky. V čoraz väčšej obľube verejnosti sú rôzne altánky a koliby vybavené krbom či grilom. Dobré podmienky ponúkajú napríklad aj Zlaté piesky...

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.