Naša téma

Kamzík sa s teplými jarnými dňami začne opäť plniť návštevníkmi. Dobrou správou je, že Mestské lesy nedávno začali s výstavbou domčeka, v ktorom budú toalety. Tou zlou, že na Kamzíku stále nie je vyriešená doprava, a preto je to podľa Jakuba Mrvu z OZ Iniciatíva Naše Karpaty jedno z najnebezpečnejších miest v Bratislave.

  • Zdravie a životný štýl
  • 03.04.2018 18:36

FOTO: Pôjde revitalizácia vnútrobloku na Šustekovej dostratena?

0 0

Začiatkom minulého roka avizovala mestská časť, že začne realizovať revitalizáciu vnútrobloku, ktorý je ohraničený bytovými domami na Šustekovej 9-15 a Šustekovej 19-23. Plánovala sa spýtať aj obyvateľov, ako si ju predstavujú. Odvtedy prešiel rok a nič sa nedeje.

Kto na Železnej studničke prenáša žaby cez cestu individuálne, v dobrej viere, ako pomáha, môže robiť pravý opak. Žaba, ktorá už nakládla vajíčka a vracia sa späť do lesa, sa aj vďaka takémuto snaživcovi neraz ocitne znova v rybníku alebo na začiatku nebezpečnej cesty cez vozovku.

To, že Uber tento týždeň v Bratislave skončil, nahnevalo a sklamalo najmä tých, ktorí túto mobilnú aplikáciu využívali na to, aby sa po meste mohli prepravovať lacnejšie než klasickými taxíkmi. Bratislavské noviny sa skontaktovali s Janou, ktorá pre Uber takmer rok pracovala ako vodička, aby nám vysvetlila, v čom sú najväčšie rozdiely a možno aj výhody pre bežného zákazníka.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.