Naša téma

Počas nedávnych „dušičiek“, teda Sviatku všetkých svätých si azda každý z návštevníkov bratislavského Krematória na Lamačskej ceste všimol, že v areáli prebiehajú stavebné práce. Už dlhodobo boli v katastrofálnom stave najmä schody vedúce k obradnej sieni a práve tieto začali pracovníci mestskej príspevkovej organizácie MARIANUM rekonštruovať.

  • Naša téma
  • 17.11.2017 16:15

NAŠA ANKETA: Čo ste robili v Novembri '89?

0 0

Niekto sa tešil na zrušenie predmetu marxizmus - leninizmus, niekto čakal u babky, kým rodičia štrngali kľúčmi a iní pracovali. Všetci však čakali na zmenu... Pýtali sme sa známych i menej známych ľudí, čo robili v Novembri '89. Spomeniete si, čo ste vtedy robili vy? Napíšte nám!

Extrémne zvýšenie cien masla či nedostatok vajec sa zákonite musel prejaviť aj na cenách výrobkov z nich. „Áno, aj mne dodávateľ zvýšil od 1. novembra ceny,“ hovorí Tinka Galbová z vychýrenej cukrárne na Ovsištskom námestí v  Petržalke. Po zákusky, a to aj na Vianoce, si sem chodia ľudia nielen z Petržalky, ale aj z Rače či Dúbravky.

Poriadny rozruch vyvolali dnes večer dva pštrosy Emu, ktoré voľné behajú po uliciach v mestskej časti Lamač. Obrovské vtáky pravdepodobne niekomu utiekli. V pohotovosti sú už hasiči, pracovníci Slobody zvierat i množstvo občianskych aktivistov, ale vyplašené zvieratá sa zatiaľ nepodarilo dolapiť!

Do nákladného prístavu v Bratislave tento týždeň slávnostne prišiel prvý čínsky vlak s kontajnermi. Jeho cesta z čínskeho Dalianu cez Rusko a Ukrajinu až na Slovensko trvala celkom 17 dní. Bratislavské noviny zisťovali o tomto vlaku viac. Čo myslíte, čo sa v ňom viezlo? Bol totiž dlhý až neuveriteľných 600 metrov.

Na dnešné ráno ohlásil mestský poslanec Martin Borguľa ústne pojednávanie spojené s miestnym zisťovaním na odstránenie stavby nelegálneho plota pred americkou ambasádou na Hviezdoslavovom námestí. O hoci malo ísť o skôr administratívny úkon, tak na mieste boli aj policajti pripravení na zásah.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.