Naša téma

Na sociálnej sieti sa dnes objavila séria fotografií urobených predpoludním v centre mesta kúsok od známej budovy prezývanej Manderlák, ktorá zachytáva muža na invalidnom vozíku ponúkajúceho okoloidúcim sošky kominárov pre šťastie. Aj tenistka Romana Tabaková si od pána Miroslava jedného kominára za 1 euro kúpila, tak snáď jej prinesie šťastie...

Do redakcie sme dostali zaujímavý podnet od Bratislavčana Dušana P., ktorý chodí dosť často bicyklom po lávke cez Prístavný most a keďže je povolaním technik, tak si o čosi viac všíma ako vyzerá most zospodu. A podľa neho si momentálny stav vyžaduje okamžitý zásah, teda opravu. Problémom je podľa neho voda zatečená v betónových pilieroch...

Ďalší „prúser“ bývalého vedenia OLO! Po nedávno zverejnenej kauze s nákupom značkového oblečenia pre členov predstavenstva za 16-tisíc eur najnovšie ide o prenájom áut za desaťtisíce eur. Bodku tomu dal Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý 21. augusta tohto roku v tomto prípade rozhodol jasne: Zákon bol porušený! Spoločnosti OLO preto udelil pokutu 12 450 eur.

Viacero Bratislavčanov zaregistrovalo, že v nedeľu skoro ráno sa nad Dunajom niečo dialo. Polícia aj DPB vopred avizovali, že približne na hodinu budú uzavreté dva mosty - Starý most a Most SNP, po ktorých nepremávala ani MHD. Dôvodom bola exhibícia českého akrobatického pilota Martina Šonku, ktorý sa ako prvý na svete rozhodol podletieť popod tieto mosty, čím mnohým Bratislavčanom, ale aj náhodným turistom, spôsobil nečakane vzrušujúce ráno.

Asi 10-metrový prúd vody striekal dnes ráno zo zeme v areáli Vodnej veže pod Bratislavským hradom. Práve tu sa má zajtra konať po rokoch koncert Petra Lipu a spol., ktorým odštartuje 45. ročník Bratislavských jazzových dní. Zisťovali sme je tento vodotrysk jednou z nových atrakcií Vodnej veže alebo išlo o dôsledky nehody pri stavebných úpravách terénu.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.