Naša téma

Znie to priam neuveriteľne, ale je to pravda. Na Miestnom úrade Bratislava – Rača nám potvrdili, že v ich mestskej časti sa nachádza dom, kde si jeden z vlastníkov bytov zriadil virtuálnu adresu, na ktorú prihlasuje fyzické a právnické osoby na trvalý alebo prechodný pobyt. Evidujú tu 777 voličov a ďalším dvom tisíckam ľudí sem chodia poštové zásielky...

Doslova ako na výstave dopravných značiek sa musí cítiť každý, kto v týchto dňoch prechádza popri budove gymnázia na Grösslingovej ulici. Takmer pri všetkých parkovacích miestach po pravej strane ulice sú značky s písmenom P a nápisom Réservé plus tabuľky s EČV vyznačujúcimi autám vyhradené parkovanie. Starosta Starého Mesta Radoslav Števčík tvrdí, že on na takéto niečo súhlas nedal.

Na hrádzi medzi Petržalkou a Jarovcami návštevníci denne vidia, ale aj cítia stavbu bratislavského obchvatu D4-R7. Zábrany, značky, betónové spevnenia hrádze kvôli nákladiakom, s ktorými majú problém najmä korčuliari... Aktuálne sa zúžila trasa pre cyklistov pod hrádzou a niektorí sa začali pýtať, či a kedy ju pre verejnosť celkom uzavrú.

Pravdepodobne ste si už všimli v uliciach Bratislavy pána v rokoch, ktorý chodí na verejnosti s pionierskou šatkou okolo krku. No možno neviete, že ide o svetovo uznávaného fotografa Andreja Palacka, ktorý na svojich snímkach zachytil desiatky slávnych ľudí z celého sveta i Slovenska. Rovnako nezvyčajný je i dom, v ktorom žije a ktorý momentálne predáva.

Dobrých miest, kde sa dá v bratislavskej prírode opekať alebo grilovať nikdy nie je dosť. Ak sa má vaša rodina či partia pri tejto obľúbenej letnej aktivite cítiť dobre a komfortne, tak jej asi nestačí len ohnisko uprostred lúky. V čoraz väčšej obľube verejnosti sú rôzne altánky a koliby vybavené krbom či grilom. Dobré podmienky ponúkajú napríklad aj Zlaté piesky...

Aj keď prípad Filipínca Henryho Acordu, ktorý 31. mája v ružinovskej nemocnici zomrel v dôsledku zranení po útoku na Obchodnej ulici, vyvolal mimoriadny záujem verejnosti, tak v Anglicku žijúca Slovenka Martina, ktorá Juraja H. osobne pozná, vôbec netušila, že jej kamaráta obvinili zo zabitia a momentálne sedí vo vyšetrovacej väzbe. Keď na videozázname uvidela, čo vykonal, tak sa rozplakala! Odporný čin, ktorý Juraj spáchal, veľmi zasiahol aj jeho bývalú spolužiačku, ktorá je známa z televíznej obrazovky i ako speváčka...

Mestské lesy odštartovali sezónu výstavbou nového dvojaltánku. Na Partizánskej lúke na Železnej studničke sa nachádzajú voľné, ale i platené uzavreté altánky. Môžu si ich prenajať rodiny s deťmi, partie mladých a stráviť tak na jednej z najrušnejších lúk Bratislavy jeden deň opekačkou či grilovačkou. Nový dvojaltánok bude pre záujemcov spoplatnený tiež.

V piatok ráno sa v bratislavskej Dúbravke stala neobyčajná dopravná nehoda. Po uliciach Repašského a Drobného sa nekontrolovateľne rútil autobus linky číslo 83 bez vodiča. Ten za ním chvíľu utekal, ale nemal šancu s tým niečo urobiť. Autobus prešiel aj najfrekventovanejšiu križovatku na Saratovskej, ale napokon vyšiel mimo cestu a narazil do stromu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.