Naša téma

Počas nedávnych „dušičiek“, teda Sviatku všetkých svätých si azda každý z návštevníkov bratislavského Krematória na Lamačskej ceste všimol, že v areáli prebiehajú stavebné práce. Už dlhodobo boli v katastrofálnom stave najmä schody vedúce k obradnej sieni a práve tieto začali pracovníci mestskej príspevkovej organizácie MARIANUM rekonštruovať.

  • Naša téma
  • 17.11.2017 16:15

NAŠA ANKETA: Čo ste robili v Novembri '89?

0 0

Niekto sa tešil na zrušenie predmetu marxizmus - leninizmus, niekto čakal u babky, kým rodičia štrngali kľúčmi a iní pracovali. Všetci však čakali na zmenu... Pýtali sme sa známych i menej známych ľudí, čo robili v Novembri '89. Spomeniete si, čo ste vtedy robili vy? Napíšte nám!

Extrémne zvýšenie cien masla či nedostatok vajec sa zákonite musel prejaviť aj na cenách výrobkov z nich. „Áno, aj mne dodávateľ zvýšil od 1. novembra ceny,“ hovorí Tinka Galbová z vychýrenej cukrárne na Ovsištskom námestí v  Petržalke. Po zákusky, a to aj na Vianoce, si sem chodia ľudia nielen z Petržalky, ale aj z Rače či Dúbravky.

Poriadny rozruch vyvolali dnes večer dva pštrosy Emu, ktoré voľné behajú po uliciach v mestskej časti Lamač. Obrovské vtáky pravdepodobne niekomu utiekli. V pohotovosti sú už hasiči, pracovníci Slobody zvierat i množstvo občianskych aktivistov, ale vyplašené zvieratá sa zatiaľ nepodarilo dolapiť!

Do nákladného prístavu v Bratislave tento týždeň slávnostne prišiel prvý čínsky vlak s kontajnermi. Jeho cesta z čínskeho Dalianu cez Rusko a Ukrajinu až na Slovensko trvala celkom 17 dní. Bratislavské noviny zisťovali o tomto vlaku viac. Čo myslíte, čo sa v ňom viezlo? Bol totiž dlhý až neuveriteľných 600 metrov.

Na dnešné ráno ohlásil mestský poslanec Martin Borguľa ústne pojednávanie spojené s miestnym zisťovaním na odstránenie stavby nelegálneho plota pred americkou ambasádou na Hviezdoslavovom námestí. O hoci malo ísť o skôr administratívny úkon, tak na mieste boli aj policajti pripravení na zásah.

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.