Naša téma

Na račianskom vinobraní vyprodukovali návštevníci toľko odpadu, že upratovacie čaty ho nestíhali likvidovať. Najmä plastové taniere, poháre a fľaše sa včera večer hromadili doslova všade. Nielen v košoch či okolo nich, ale aj na zemi. Ku cti organizátorom však slúži, že dnes ráno už boli ulice, kde sa slávnosti vína odohrávajú, opäť relatívne čisté.

Tradičné a čoraz obľúbenejšie podujatie Dobrý trh sa konalo včera na uliciach Panenská a Podjavorinskej a opäť naň zavítali tisícky Bratislavčanov. Podujatie navštívil aj slovenský prezident Andrej Kiska, ale stretnúť ste mohli aj viacerých kandidátov na post bratislavského primátora, vrátane toho úradujúceho.

V mestskej časti Bratislava - Rača sa cez víkend koná tradičné Račianske vinobranie. Najväčší nápor návštevníkov sa pochopiteľne očakával najmä v sobotu, keďže je dnes aj zajtra voľný deň. Na zvýšený nápor cestujúcich však akoby nebola bratislavská MHD vôbec pripravená. Presne taký pocit museli mať viacerí cestujúci, ktorí dnes poobede absolvovali cestu električkou smerom do Rače.

V I. futbalovej lige žien zostalo po 3. kole už len jedno družstvo, ktoré nestratilo v doterajších súbojoch ani bod. Je ním majstrovský tím ŠK Slovan Bratislava, ktorý si v uplynulom kole priviezol z pôdy Spartaka Trnava suverénne víťazstvo 5:0. A keďže jeho najväčší konkurent - Partizán Bardejov zaváhal v Nitre, kde len remizoval 0:0, tak si belasé určite budú chcieť udržať náskok na čele súťaže aj po dnešnom derby proti NMŠK Vitana Bratislava.

Letná sezóna na bratislavských kúpaliskách patriacich pod Správu telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) sa skončila v nedeľu 2. septembra, ale priaznivé slnečné počasie využili na predĺženie leta napríklad na Matadorke v Petržalke, kde bol pre plavcov k dispozícii veľký bazén ešte aj tento týždeň. Dnes a cez víkend bude kúpalisko zatvorené, ale v pondelok poobede bazén opäť pre verejnosť sprístupnia...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.