Naša téma

Pred komunálnymi voľbami v Bratislave bolo do zoznamov voličov zapísaných 402 062 ľudí, ale svoje ústavné právo na právoplatné hlasovanie využilo 163 362 voličov, čo znamená 40,67-percentnú účasť. Pozreli sme sa na to ako to vyzeralo v jednotlivých mestských častiach a zdá sa, že čím menej ľudí niekde býva, tým bola účasť vyššia. Prvé totiž skončilo Čunovo a posledná Petržalka.

Pred niekoľkými minútami sa zatvorili volebné miestnosti a skončilo moratórium a kým sa stihnú zrátať hlasy Bratislavčanov, a objavia prvé výsledky, tak sme sa pozreli na to, akú podporu sa pred komunálnymi voľbami podarilo získať desiatim primátorským kandidátom od používateľov sociálnej siete Facebook.

To, že v Bratislave a najmä v centre mesta je problém s parkovaním je všeobecne známy problém. Platené parkoviská bývajú počas dňa plné a aj ostatné miesta obsadené inými vozidlami a potom dochádza k extrémnym prípadom, keď si drzí vodiči urobia svoje súkromné parkovisko na rekonštruovanom Námestí slobody alebo priamo na zastávke MHD.

Chcete, aby v kresle primátora či starostu sedeli ľudia, ktorých zvolí niekto iný? Podľa biednej účasti na komunálnych voľbách to presne tak vyzerá. Ak ste sa rozhodli nevoliť, vezmite na vedomie, že sa primátorom mesta, kde žijete alebo starostom vašej mestskej časti stane človek, ktorého si vyberie zhruba len 10 percent zo všetkých ľudí, ktorí voliť mohli.

Herec, spevák a zabávač Ibrahim Maiga sa v súčasnosti objavuje na televíznych obrazovkách v rámci farmárskej šou, ale nedávno sa rozhodol, že si nechá spraviť polovičnú bustu svojej hlavy, aby tu mohol byť aspoň v takejto podobe naveky. Ibi verí, že takto ho raz uvidia aj jeho ešte nenarodené vnúčatá a pravnúčatá.

Na ulicu Pri vinohradoch bol nedávno položený nový asfalt, ale na ceste stále chýba vodorovné dopravné značenie tzv. „zebra“ a to práve v blízkosti ZŠ na Tbiliskej. Zisťovali sme, kto je zodpovedný za to, že deti musia prechádzať cez priechod pre chodcov, ktorý je označený len dopravnou značkou a tak zbytočne riskujú, že sa im niečo stane...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.