Naša téma

Chcete, aby v kresle primátora či starostu sedeli ľudia, ktorých zvolí niekto iný? Podľa biednej účasti na komunálnych voľbách to presne tak vyzerá. Ak ste sa rozhodli nevoliť, vezmite na vedomie, že sa primátorom mesta, kde žijete alebo starostom vašej mestskej časti stane človek, ktorého si vyberie zhruba len 10 percent zo všetkých ľudí, ktorí voliť mohli.

Herec, spevák a zabávač Ibrahim Maiga sa v súčasnosti objavuje na televíznych obrazovkách v rámci farmárskej šou, ale nedávno sa rozhodol, že si nechá spraviť polovičnú bustu svojej hlavy, aby tu mohol byť aspoň v takejto podobe naveky. Ibi verí, že takto ho raz uvidia aj jeho ešte nenarodené vnúčatá a pravnúčatá.

Na ulicu Pri vinohradoch bol nedávno položený nový asfalt, ale na ceste stále chýba vodorovné dopravné značenie tzv. „zebra“ a to práve v blízkosti ZŠ na Tbiliskej. Zisťovali sme, kto je zodpovedný za to, že deti musia prechádzať cez priechod pre chodcov, ktorý je označený len dopravnou značkou a tak zbytočne riskujú, že sa im niečo stane...

Dnešný deň je veľmi smutným dátumom pre rodinu Dubčekovcov. Presne 7. novembra 1992 zasiahla celé vtedajšie Česko-Slovensko správa o smrti predsedu Federálneho zhromaždenia Alexandra Dubčeka. Ten v pražskej nemocnici podľahol zraneniam, ktoré utrpel 1. septembra pri autonehode na diaľnici z Bratislavy do Prahy. Z jeho troch synov žijú už len dvaja - Milan a Pavol.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.