Naša téma

Na Slovensku sa momentálne nachádza skupinka Rumunov, ktorí nútia maloleté deti, aby im na ulici zarábali peniaze hrou na akordeónoch. Dve dievčatká v predškolskom veku v sprievode ženy – pravdepodobne ich matky boli v týchto dňoch videné v Banskej Bystrici, kde vznikli aj videá, z ktorých je zrejmé, že deti musia hrať, aj keď sú unavené. Detskí muzikanti sa však často vyskytujú aj v Bratislave...

Aj keď sa burčiak predáva už od polovice augusta, tak sezóna vinobraní a hodov sa začína tradične v septembri. Slávnosti vína sa už dnes začnú v Devíne, Novom Meste či Vrakuni, ale možností na ochutnanie cigánskej pečienky a dobrú zábavu máte počas nadchádzajúcich víkendov ešte veľa. Ponúkame vám ich prehľad.

Uplynulý víkend sa odohralo kompletné 2. kolo I. futbalovej ligy žien a obe bratislavské družstvá - ŠK Slovan Bratislavy a NMŠK Vitana Bratislava nad svojimi súperkami zvíťazili. Belasé zdolali v nedeľu predpoludním na umelej tráve v Prievoze Spartak Myjava 3:1 a rovnaké víťazstvo si ešte v sobotu priviezli hráčky NMŠK z pôdy MFK Dukla Banská Bystrica.

Pesnička Mám rozprávkový dom je neodmysliteľne spätá s naším hlavným mestom. Legendárny český spevák Karel Gott ju spieval ako súťažnú pieseň na Bratislavskej lýre v roku 1966 a hneď s ňou aj vyhral. Pred niekoľkými dňami vznikol ku skladbe aj videoklip, v ktorom sa nachadzajú zábery starej Bratislavy z tohto obdobia až po rok 2005. Klip postrihal archivár Slovenskej televízie Milan Antonič a využil na to zábery z relácie Retro noviny.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.