Naša téma

Do redakcie sme dostali zaujímavý podnet od Bratislavčana Dušana P., ktorý chodí dosť často bicyklom po lávke cez Prístavný most a keďže je povolaním technik, tak si o čosi viac všíma ako vyzerá most zospodu. A podľa neho si momentálny stav vyžaduje okamžitý zásah, teda opravu. Problémom je podľa neho voda zatečená v betónových pilieroch...

Ďalší „prúser“ bývalého vedenia OLO! Po nedávno zverejnenej kauze s nákupom značkového oblečenia pre členov predstavenstva za 16-tisíc eur najnovšie ide o prenájom áut za desaťtisíce eur. Bodku tomu dal Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorý 21. augusta tohto roku v tomto prípade rozhodol jasne: Zákon bol porušený! Spoločnosti OLO preto udelil pokutu 12 450 eur.

Viacero Bratislavčanov zaregistrovalo, že v nedeľu skoro ráno sa nad Dunajom niečo dialo. Polícia aj DPB vopred avizovali, že približne na hodinu budú uzavreté dva mosty - Starý most a Most SNP, po ktorých nepremávala ani MHD. Dôvodom bola exhibícia českého akrobatického pilota Martina Šonku, ktorý sa ako prvý na svete rozhodol podletieť popod tieto mosty, čím mnohým Bratislavčanom, ale aj náhodným turistom, spôsobil nečakane vzrušujúce ráno.

Asi 10-metrový prúd vody striekal dnes ráno zo zeme v areáli Vodnej veže pod Bratislavským hradom. Práve tu sa má zajtra konať po rokoch koncert Petra Lipu a spol., ktorým odštartuje 45. ročník Bratislavských jazzových dní. Zisťovali sme je tento vodotrysk jednou z nových atrakcií Vodnej veže alebo išlo o dôsledky nehody pri stavebných úpravách terénu.

Možno si to málokedy uvedomujeme, ale po komplexnej rekonštrukcii Starého mosta je Most SNP momentálne najstarším mostom cez Dunaj. S budovaním tzv. nového mostu sa v Bratislave začalo pred vyše 50 rokmi a počas výstavby bolo nakrútených viacero televíznych dokumentov, ktoré u súčasných divákov vyvolajú úsmev či údiv...

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...

To, že okolie paneláku na Stavbárskej ulici, ktorému celá Bratislava hovorí Pentagon, nie je príliš bezpečné miesto, vedia tiež hádam všetci. Dva roky tu v rámci prevencie mala svoj karavan mestská polícia, ale v auguste túto stanicu zrušili, pretože sa podľa magistrátu minula účinkom a nedávno si tu asociáli rozložili stany a dokonca si z domu natiahli cez kábel aj elektrickú energiu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.