Naša téma

O tom, že sa v Bratislave testuje nový systém zdieľaných kolobežiek Mint sme už písali aj na stránkach Bratislavských novín a ich fungovanie sme aj otestovali. Keďže kolobežky sa na rozdiel od zdieľaných bicyklov Slovnaft Bajku nepripevňujú k dokovacím staniciam, tak už sa našlo viacero chmatákov, ktorí sa ich pokúšali si privlastniť. Ako dopadli?

Vraví sa, že Bratislava je plná krčiem a aspoň jeden výčap nájdete doslova na každom rohu. Aj na ulici zvanej Jaskový rad, ktorá sa tiahne ponad Hlavnú stanicu od Pražskej ulice až po Podkolibskú dlhé roky fungoval kultový Hostinec u Matúša. Dnes by ste tu ružový dom, v ktorom sa pohostinstvo nachádzalo, asi márne hľadali - na jeho mieste už stojí úplne nová - luxusná vila...

Na sociálnej sieti sa vo veľkom začína šíriť a komentovať fotografia mailu od obyvateľa Považskej Bystrice, ktorý mal zjavne potrebu do jedného textu dostať všetky svoje negatívne pocity a dojmy z nášho hlavného mesta, aby bolo každému jasné, že Bratislavu, ktorú viackrát nazval "Blavou" bytostne neznáša.

Jeden z profesionálnych vodičov, ktorý momentálne pracuje v Dopravnom podniku Bratislava a.s. nám dnes predpoludním poslal zaujímavé video, z ktorého obsahu je zrejmé, že označovače cestovných lístkov nachádzajúce sa vo vozidlách MHD čiastočne fungujú, aj keď na ich displeji je zobrazený nápis: "Porucha označovača". Zároveň nám pomohol túto záhadu aj objasniť...

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.