Naša téma

Neďaleko Martinského cintorína na Trnavskej ceste sa dlhé roky nachádza aj reštaurácia, ktorá je povestná svojou výbornou kuchyňou. Najnovšie však okoloidúcich zaujala aj nápisom, ktorý mal za cieľ spropagovať denné menu, konkrétne hovädzí hamburger s oblohou a hranolkami, ale hneď prvé slovo pisateľovi či pisateľke akosi nevyšlo...

V predvečer Sviatku všetkých svätých, teda 31. októbra síce na Slovensku oficiálne neoslavujeme Halloween, ale ľudia chodia už v tento deň vo veľkom počte na cintoríny, kde zapaľujú sviečky symbolizujúce život večný, nesmrteľnosť duší či jednoducho spomienku na našich zosnulých blízkych. Výnimkou nie je ani Martinský cintorín nachádzajúci sa na území Ružinova.

Približne pred mesiacom sa objavilo na Youtube video, ktoré vzniklo v Bratislave ešte v roku 2014. Je na ňom zachytená partia mladíkov z Ukrajiny, z ktorej sa jeden po lanách bez istenia rozhodne vyliezť po Moste SNP až pod reštauráciu UFO nachádzajúcej sa vo výške 90 metrov. Pozrite sa ako vyzeral a dopadol jeho mimoriadne riskantný a hlavne nepovolený výstup!

Pred niekoľkými dňami sme na stránke Bratislavských novín uverejnili článok a fotografie z rekonštrukcie plynovodov na Suchej ulici. Občianske združenie Za lepšiu Kolibu tvrdilo, že práce neboli vykonané v súlade so stavebným povolením, keďže na ceste chýbal betónový podklad. Do redakcie nám dnes prišlo aj stanovisko Miestneho úradu v Novom Meste...

Na železničnej stanici Nové Mesto dnes vypukol požiar niekoľkých vozňov a oheň poškodil aj zariadenie samotnej stanice. Hoci ho hasiči napokon dostali pod kontrolu, tak do okolia sa rozšíril dym a polícia SR neodporúča obyvateľom z okolia, najmä Vajnorskej ulice, Trnavského mýta, aby v najbližších hodinách vetrali či vychádzali von.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.