Naša téma

Spevák, hudobník a autor viacerých piesní skupiny HEX - Peter Dudák (46) včera prehral svoj niekoľkoročný boj so zákernou chorobou - rakovinou pankreasa. Okamžite sa na sociálnych sieťach objavili desiatky vyznaní, spomienok, rozlúčkových slov od jeho kolegov, priateľov či fanúšikov. Vďaka ktorým piesňam či fotografiám si Ďuďa budeme navždy pamätať?

Nepríjemné modriny po celom tele a rozbité auto, ktoré bude nepojazdné minimálne na mesiac. A to len kvôli mobilnému telefónu počas jazdy. Hovorkyňa záchranárov Alena Krčová, ktorá denne informuje o práci záchranárov, takúto skúsenosť zažila na vlastnej koži. Vrazil do nej vodič - taxikár, ktorý počas jazdy pozeral do mobilného telefónu.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.