Naša téma

Cestovať v týchto horúcich dňoch mestskou hromadnou dopravou nie je žiadna slasť, aj keď by mala byť prevažná väčšina vozidiel DPB vybavená klimatizáciou. Na linke č. 30 smerujúcej od Mosta SNP do Lamača mali dnes ráno vyvolení cestujúci aj živý hudobný sprievod. Postaral sa oň starší pán s gitarou...

Zdá sa, že tragická dopravná nehoda z utorkového večera, pri ktorej sa na Istrijskej ulici zrazilo osobné auto s autobusom, nemusela byť náhodou. Dôvodom riskantne rýchlej jazdy 32-ročného vodiča idúceho vo Volve bola jeho bezvýchodisková životná situácia a nie je vylúčené, že chcel spáchať samovraždu. Naznačuje to učiteľka z Devínskej Novej Vsi, ktorej patrilo osobné motorové vozidlo totálne zničené pri čelnej zrážke.

Spoznáte ho podľa slameného klobúka, bez ktorého si za volant Prešporáčika nesadne. Talian Claudio Agrifoglio pozná pamätihodnosti Bratislavy možno lepšie ako mnohí z domácich a približuje ich turistom spoza hraníc. Tvrdí, že máme unikát, ktorý nie je ani v jeho rodnom Ríme.

Kúpacia sezóna sa vďaka slnečnému počasiu s tropickými teplotami rozbehla naplno, môžete si vyberať, či sa osviežite na umelom alebo prírodnom kúpalisku. Ale pozor, voda nemusí byť taká čistá, ako sa vám na prvý pohľad zdá...

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.