ms-v-hokeji-2019

Blížiace sa majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré budú od 10. do 26. mája, preveria trpezlivosť Bratislavčanov a návštevníkov na našich cestách. Obmedzenia sa najviac dotknú ulíc v okolí Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Do regulovanej zóny počas šampionátu pustia len rezidentov.

Od hokejového šampionátu nás delia tri týždne a na svete je prvý rozruch. Mnohých Bratislavčanov zaskočil pohľad na buldozér pred Istropolisom, kde bude fanzóna - zbúral totiž známy mramorovo-betónový podstavec. Aj na túto aktivitu sme sa preto spýtali šéfa organizačného výboru MS 2019 pre Bratislavu Romana Štamberského zo Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave bude na májové majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji pripravený a všetky práce sa do spustenia šampionátu stihnú dokončiť. Pre TASR to uviedol Peter Vojtko, riaditeľ Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta, ktorá je prevádzkovateľom štadióna.

Oficiálne fanzóny, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou hokejových šampionátov, nebudú chýbať ani v dejiskách MS 2019 v Bratislave a Košiciach (10.-26. mája). Špeciálne zóny pre fanúšikov však budú pripravené aj v ďalších piatich mestách. V našej metropole bude hlavným centrom pre fanúšikov priestor pred budovou Istropolisu...

Ľudia, ktorí išli dnes predpoludním cez Trnavské mýto, neverili vlastným očiam, keď na priestranstve pred Istropolisom zbadali bager, ktorý sa pustil do búrania veľkého betónového objektu obloženého mramorom. Niektorí si dokonca mysleli, že idú zrovnať so zemou celý bývalý Dom odborov, ale nie je to tak...

Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji od 10. do 26.mája mesto zabezpečilo pre fanúšikov a návštevníkov, ktorí prídu autobusmi alebo autami, záchytné parkoviská a následne posilnenú dopravu. Zvýšenú pozornosť bude mestská polícia venovať Hlavnej stanici. Už teraz majú informácie, že vlaky z Česka sú už vypredané na 90 percent.

Fascinujúce a obdivuhodné! V Bratislave existuje skvelá partia ľudí, ktorí sa dobrovoľne a vo svojom voľnom čase venujú kavernám – opevneniam z prvej svetovej vojny. Doslova mnohé vyhrabávali spod zeme, aby ich históriu a útrobami mohli sprevádzať verejnosť. Tento víkend sme s nimi prešli dve dúbravské kaverny.

Mám v ruke horúci zemiak, uznal primátor Matúš Vallo, keď pred pár dňami informoval o návrhu parkovacej politiky v hlavnom meste. Isté je, že nebude vyhovovať všetkým, tak ako je jasné, že Bratislava mala mať schválenú parkovaciu politiku už pred 10 či 15 rokmi.

Na začiatku bola sťažnosť našej čitateľky Kataríny, ktorú cestou do práce na bratislavských Kramároch deň čo deň rozčuľuje nelegálna skládka odpadu. Nachádza sa na frekventovanej Stromovej ulici pri zastávke MHD Magurská, kadiaľ denne prechádzajú desiatky pacientov, zamestnancov nemocníc, rodičov s deťmi... Keď sme začali podnet preverovať, vysvitlo, že kauza je oveľa väčšia.

„Na Bosákovej resp. Farského ulici priamo za zastávkou električky sú aktuálne začaté stavebné/výkopové práce, o ktorých sa zatiaľ nedajú nájsť žiadne konkrétne informácie,“ napísal nám do redakcie čitateľ Ján Kurt. My sme sa na to pozreli bližšie.

Návrh parkovacej politiky Matúša Valla vzbudil vášne. Bratislavský primátor Matúš Vallo však upokojuje a tvrdí, že rezidentská parkovacia politika sa bude spúšťať postupne od roku 2020. Navyše argumentuje dvojnásobným nárastom vozidiel od roku 2004 v hlavnom meste. Číslo je šokujúce!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.